ÇAFAD Çanakkale’yi temsil etti

KALEM Farkıyla...

ÇAFAD Çanakkale’yi temsil etti

ÇAFAD Çanakkale’yi temsil etti

ÇAFAD Halk Oyunları Çukurova Bölgesinin en önemli etkinliklerinden olan Adana ve Kadirli Festivallerine katılarak ilimizi ve bölgemizi büyük bir başarı ile temsil etti. 5-9 Mart tarihlerinde düzenlenen festivale Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden katılan ekiplerle şölen havasında geçen festivalde Zeybek Oyunlarından örnekler sunan ÇAFAD dansçıları, izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Birçok hediye ve plaket ile festivalden ayrılan ÇAFAD, festival kapsamında Adana, Osmaniye Kadirli ve Gaziantep şehirlerini de gezerek diğer gruplarla beraber güzel anılara imza attılar. Kulüp yetkilileri Türkiye’de yapılan bu festivallere çok önem verdiklerini belirterek Çukurova bölgesinin önemli bir festivali ve Osmaniye Kadirli’nin kurtuluşunda şehitler diyarı Çanakkalemizi, oyunlarımızı ve kültürümüzü tanıtabildiğimiz için çok mutluyuz dediler. Yurt içi ve Yurt dışı festivallerde Çanakkalemizi temsil etmek için azami gayreti gösteriyor ve bu konuda destek olan tüm kurumlara teşekkür ediyoruz dediler.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST