ÇAFAD Üzüm Festivali’nde

KALEM Farkıyla...

ÇAFAD Üzüm Festivali’nde

ÇAFAD Üzüm Festivali’nde

CAFAD Halk Oyunları KKTC 59.Uluslararası Mehmetçik Üzüm Festivaline ülkemizi ve Çanakkale’yi temsilen katıldı.

1-8 Ağustos günleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Mehmetçik Bölgesinde düzenlenen 59.Uluslararası Uzum Festivaline Türkiye’den davet edilen CAFAD ülkemizi ve Çanakkale’yi temsil etti. Festivalin açılışına Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, çok sayıda Milletvekili, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, CIOFF ve KKTC Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Özlem Kadıraga, CIOFF Türkiye Başkanı Atilla IPEK, CIOFF Hırvatistan ve Bulgaristan Başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış korteji ve açılış gösterilerinin olduğu festivalin açılış konuşmasını KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yaptı. Başbakan ve diğer konuklarında konuşmalarından sonra gösterilere geçildi. ÇAFAD Horon ve zeybek oyunlarından seçtiği repertuvar ile büyük bir beğeni elde etti. Gecede KKTC Cumhurbaşkanına hediyelerini sunan CAFAD Başkanı Selim Yazan, “Sayın Cumhurbaşkanı hem Türkiye’ye hem Çanakkale’mize selam ve sevgilerini iletti. Burada bulunduğumuzdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ekip performansımız ile ilgili övgü dolu sözler söylemesi bizleri onurlandırdı” şeklinde konuştu.

Festivale; Meksika, Mısır, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeden 250 dansçı katılacak. Festival 7 Ağustos gecesi yapılacak gala gecesi gösterileri ile son bulacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST