“Çan karma OSB’si ekonomimize kazandırılacak”

KALEM Farkıyla...

“Çan karma OSB’si ekonomimize kazandırılacak”

“Çan karma OSB’si ekonomimize kazandırılacak”

ÇTSO kasım ayı olağan meclis toplantısında konuşan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çan karma OSB’sini Çanakkale ekonomisini kazandıracaklarını ifade etti.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası kasım ayı olağan Meclis toplantısı koronavirüs tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında şu ifadeleri kullandı, “Bütün dünyayı vuran Covid-19 salgınının başladığı mart ayından itibaren oluşan dalgalı ekonomik seyir devam etmektedir. Meslek gruplarımızın birçoğu ciddi şekilde etkilenmiştir. Bu süreçte iş dünyası çok dikkatli şekilde hareket etmelidir, alınacak ciddi tedbirler bir nebze de olsa süreç ile ilgili mücadelemizde etkin rol oynayacaktır.”

Ardından söz alan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu ise kısa sürede Çan karma OSB’sini Çanakkale ekonomisine kazandıracaklarını belirtti. Semizoğlu açıklamasının devamında, “Ezine Gıda İhtisas OSB ile birlikte meclisimizde 2014 yılında bir karar almıştık. Çan Karma OSB’nin kurulması. Bununla ilgili geçen ay iki defa Çan Belediye Başkanımız ile bir araya gelerek ilerleme toplantılarımıza devam ettik. İnşallah kısa sürede de Çan Karma OSB’ni ilimizin ekonomisine kazandıracağız. 18 Mart 2022 ‘de bitmesi öngörülen köprüden sonra Çan ve Yenice ilçelerimiz çok stratejik bir yer haline gelecek ve buradaki OSB gerçekten ilimiz ekonomisine ciddi bir değer katacaktır. Yine geçtiğimiz ay içerisinde Çanakkale OSB’mizin Yönetim Kurulu değişti. Seçimde Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odamızın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy Bey Çanakkale OSB’nin Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Kendilerini huzurlarınızda hem tebrik ediyor hem de başarılar diliyorum. Bütün gücümüz desteğimiz kendisi ile. Çanakkale’de bir haneye daha aş girmesi konusunda çalışacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST