Çan’a dev kamu kampüsü

KALEM Farkıyla...

Çan’a dev kamu kampüsü

Çan’a dev kamu kampüsü

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çan’a yapılacak hükümet konağı ve emniyet müdürlüğü binasının projesi hakkında konuşarak, “Kadim ilçemiz Çan’ın tarihine ve siluetine yakışır modern bir kampüsün yapımına başlıyoruz” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çan’a yapılacak kamu kampüsü hakkında açıklamalarda bulundu. Turan, Çan’a çok sayıda kamu kurumunun hizmet vereceği dev bir kampus kazandıracaklarını belirterek şunları söyledi, “Çanakkale’mizde yenilenmeyen kamu binası, yenilenmeyen okul bırakmayacağız demiştik. Hemşehrilerimize verdiğimiz sözü tutuyoruz. Kadim ilçemiz Çan’ın tarihine ve siluetine yakışır modern bir kampüsün yapımına başlıyoruz. Eski hükümet ve emniyet müdürlüğü binalarının yıkım ihalesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılmıştı, yıkımı tamamlandı. Yeni yapılacak hizmet binası toplam 6500 m2 alana sahip. 5000 m2’si Hükümet Konağı, 1500 m2’si ise emniyet müdürlüğü olarak kullanılacak. Projeyle ilgili mimari, statik, elektrik, mekanik, zemin etüt projeleri ve yaklaşık maliyet hazırlandı. Hazırlanan projeler İçişleri Bakanlığı’mız tarafından incelenerek onaylandı. 3 milyon TL’yi aşkın ödenek de çıktı. Modern, donanımlı kamu kampüsümüzün şimdiden sanayi ve termal turizm kenti Çan’ımıza ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte tüm ilçelerimizin her alanda kalkınması ve gelişmesi için titizlikle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Yeni yapılacak projede; Kaymakamlık, emniyet müdürlüğü, milli eğitim müdürlüğü, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı, nüfus müdürlüğü, kadastro müdürlüğü, tapu müdürlüğü, mal müdürlüğü, yazı işleri, köylere hizmet götürme birliği ve vergi dairesi binaları yer alacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST