Çanakkale adına Nijer’e gitti

KALEM Farkıyla...

Çanakkale adına Nijer’e gitti

Çanakkale adına Nijer’e gitti

Eski Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz Kurban Bayramı’nda İHH Vakfının öncülüğünde Çanakkale adına Nijer’e gitti. Oradan çektirdiği fotoğrafları takipçileri ile paylaşan Kemal Bey, Nijerde yokluk ve yoksulluğun had safhada olduğunu belirtti. Dokuz açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “İnsani Yardım Vakfımızın Çanakkale adına Nijer’deki kurban organizasyonuna gönüllü olarak katıldık. Nijer’i gittik, gördük ve yaşıyoruz.. Elektrik yok, su yok. Yol yok, iz yok. Dünyanın en fakir ülkeleri arasında.Kurban yakınlaşmak ve hatırlamak demek Türkiye’den buralara selam getirdik. Çocuklarımıza balon verdik, şekerler ikram ettik. Bütün olumsuzluklara rağmen gönül kapıları ardına kadar açık. Çok mutlular. Bizleri bağırlarına bastılar. Yediden 70’e herkes ayakta. Rabbim buraları unutmayanlardan ve buralarda hizmet edenlerden ebediyen razı olsun. Rabbim tüm bağışçılarımızın kurbanlarını mübarek eylesin, kabul etsin inşallah. Rabbim bizleri nice bayramlara sevdiklerimizle birlikte ulaşmayı nasip eylesin. Nijer’den tüm dostlara selamlar. Kurban Bayramı’nız mübarek olsun”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST