Çanakkale basketbola doydu

KALEM Farkıyla...

Çanakkale basketbola doydu

Çanakkale basketbola doydu

25’inci Streetball turnuvası Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda basketbol severlerin yoğun ilgisiyle son buldu. Turnuvaya bu sene Çekya,Slovakya ve İzmir takımları da katıldı.

İstek 1915 Çanakkale Okulların ana sponsorluğunu yaptığı ve şampiyon olan takımlara yüzde 40 burs verdiği, geleneksel Streetball Turnuvası bu yıl 25’inci kez gerçekleştirildi. Çağlar Kaynak semt sahasında 51 takımın iştiraki ile başlayan müsabakalar sonunda takımlar final akşamı kıyasıya mücadele ederek; izlemeye gelen seyircileri basketbola doyurdular. Ödül töreninde takımların kupa ve madalyalarını Çanakkale Gençlik Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş, Basketbol İl Temsilcisi Murat Firidinoğlu ve İstek 1915 Çanakkale Okulları yöneticileri ve basketbola gönül verenler verdi. Çanakkale Belediyespor’un Aerobik takımı nefes kesen gösterilerini izleyicilere sunarak alkışları hak etti. Mayıs 2019 da Lüleburgaz da yapılan Balkan turnuvasında 3.olan Dev Adam Kadın basketbol takımının (Çanakkale’nin ilk veteran kadın takımı) gösteri maçı tüm seyircilerden tam not aldı.
8-9 yaş Erkekler Finalinde MADO 1 ve MADO 2 takımları karşı karşıya geldi. Mado 2 rakibini 4-2 yenerek şampiyon oldu. Kupalarını Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek verdi. 16-18 Yaş Grubu final müsabakası gecenin maçı oldu. Şampiyonluğu son saniyelerde belli olan maçta; rakibi Bitse de Gitsek takımını yenen Atalar Kuyumculuk oldu. 19 Yaş üstü Grubu final müsabakası ise gecenin son maçı oldu. Rakibi Uysallar Home Design’ı yenen Sky Life oldu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST