Çanakkale beyaza büründü…

Galeri

KALEM Farkıyla...

Çanakkale beyaza büründü…

Çanakkale beyaza büründü…

Çanakkale’de dün gece başlayan etkili kar yağışı kenti beyaz örtüye bürüdü. Lapa lapa yağan kar nedeniyle hayatın gidişatı olumsuz etkilendi…

Uzun zamandır beklenen kar yağışı dün başladı. Lapa lapa yağan kar nedeniyle Çanakkale beyaz örtüye büründü. Kar yağışı kartpostallık fotoğrafların ortaya çıkmasını sağladı, aynı zamanda hayatı da olumsuz etkiledi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Bozcaada, Gökçeada, Çan ve Yenice’de okullar tatil edildi. Yine kötü hava şartları nedeniyle Geyikli-Bozcaada, Kabatepe-Gökçeada, Lapseki-Gelibolu, Çanakkale- Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir seferleri iptal edildi. Çanakkale-Eceabat seferleri dün saat 09:30’un ardından yeniden yapılmaya başlandı. Acil işi olan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için ise Çanakkale-Kilitbahir arasında özel sefer düzenlendi. Çanakkale Merkez ve Kepez Belediyesi ekipleri yollarda tuzlama çalışmaları gerçekleştirildi. Yine de kazalara engel olunamadı. Yolların buz tutması nedeniyle kent genelinde birçok kaza meydana geldi.

Belediyeden çağrı

Sokakta kalan vatandaşlar ve sokak hayvanları için Çanakkale Belediyesi ihbar çağrısında bulundu. Belediye tarafından yapılan duyuruda; “Barınma ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz vatandaşlarımız ve zor durumda kaldığını tespit ettiğiniz can dostlarımız için 444 17 17 numaralı Çağrı Merkezi yada 0533 703 0 703 Whatsapp İhbar Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.” ifadeleri yer aldı.

Öğrenciler tatil bekledi

Çanakkale Merkez’de eğitim gören öğrenciler yoğun kar yağışının ardından sosyal medyada ve okullarında büyüklerine tatil yapılmadığı nedeniyle sitemlerde bulundular. Bazı öğrencilerin Twitter üzerinden Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’ya tatil olması istemiyle yazdıkları görüldü.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST