Çanakkale derin bir sessizliğe gömüldü

KALEM Farkıyla...

Çanakkale derin bir sessizliğe gömüldü

Çanakkale derin bir sessizliğe gömüldü

Çanakkale’de 2000 yılından beri ilk kez uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokaklar bomboş kaldı. Her zaman hareketli olan İskele Meydanı da ilk kez bu kadar derin bir sessizliğe gömüldü.

Ülke genelinde Arife günü de dahil bayram boyunca uygulanan sokağa çıkma yasağında sokaklar bomboş kaldı. Emniyet güçlerinin sürekli olarak kontrol ettiği yollar genellikle boştu. Polisler dışarı olan vatandaşlara uyarılarda bulunurken, bayram boyunca ekmekler ise araçlarla satıldı. Çanakkale’nin en kalabalık olduğu yerlerden biri olan Çarşı Caddesi ve İskele Meydanı’nda da büyük bir sessizlik hakimdi. Bayramlarda genellikle uzun kuyrukların oluştuğu GESTAŞ iskelesi de bu sessizlikle tarihi zamanlarından birini yaşadı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST