Çanakkale Elif Güreşçi ile Türk Müziği’ne doydu (video)

KALEM Farkıyla...

Çanakkale Elif Güreşçi ile Türk Müziği’ne doydu (video)

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığının başlatmış olduğu 16-25 Eylül arasında gerçekleşen ‘’Troya Kültür Yolu Festivali’’ geçtiğimiz Pazar günü sona erdi. Birçok sanatçıya ev sahipliği yapan Çanakkale, 23 Eylül Cuma günü TRT Ankara Radyosu Ses Sanatçısı Elif Güreşçi’yi ağırladı. Kilitbahir Kalesi’nde gerçekleşen bu konserde Güreşçi, Çırpınırdı Karadeniz, Çanakkale İçinde, Yanık Ömer… eserlerini muhteşem sesi ile seslendirerek, topraklarımızın, askerlerimizin ve ülkemizin ne kadar değerli olduğunu hatırlattı. Güreşçi dinletinin son şarkısı olan ‘’Türküm Ne Mutlu Bana’’ eserini dinleyiciler ile birlikte seslendirdikten sonra sahneden indi.

23 Eylül sabah saatlerinde Çanakkale Havalimanında inen Elif Güreşçi’ye gün boyu misafirperverliğini göstererek eşlik eden isim ise Çanakkale’nin tanıdık isimlerinden Umut Odabaş oldu. İkili konser öncesinde Çanakkale’nin meşhur yerlerini gezerek enerji depoladı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST