Çanakkale firmaları dışarıda test ve analiz yaptırmayacak

KALEM Farkıyla...

Çanakkale firmaları dışarıda test ve analiz yaptırmayacak

Çanakkale firmaları dışarıda test ve analiz yaptırmayacak

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İl Gıda Kontrol Laboratuvarı’nı ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundu.
Çanakkale’nin gıda üretim potansiyelini çoğaltmak ve gereksinim duyulan bütün test ve analiz çalışmalarının Çanakkale’de yapılması için Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İl Gıda Kontrol Laboratuvarı’nı ziyaret etti. Yapılan ziyarete ÇTSO Genel Sekreter Sema Sandal, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süha Özden, ÇOBİLTUM Müdürü Prof. Dr. Sermet Koyuncu ile ilgili akademisyenler, Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürü Menderes Koşuncu, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Ezine Gıda İhtisas OSB Bölge Müdürü Alper Altınok, Borsa Genel Sekreteri Sevcan Elver ve MÜSİAD Başkan Yardımcısı, Atiye Laçin katıldı.
TEST VE ANALİZLERİN UYGUN MALİYETLE YAPILMASI İÇİN ÇALIŞIYORLAR
Ziyaretle ilgi açıklama yapan ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal; “ İlimizde faaliyet gösteren tarım ve tarıma dayalı gıda sanayimizin ulusal ve uluslararası platformlarda rekabet gücünü arttırmak üzere ilgili tüm paydaşlarımızın işbirliğinde çalışıyoruz. Bu amaçla Odamızca 2 yıl önce bir çalışma yaparak bölgemizde gerçekleştirilen test ve analizler ile ilgili anket ve araştırma raporu hazırlamıştık. O süreçten bugüne kısmen iyileştirmeler sağlanmışsa da bazı sorunlar devam ediyor. Amacımız el birliği ile firmalarımızın İlimiz dışından aldığı test ve analiz hizmetlerinin zaman ve para kayıplarını ortadan kaldırarak İlimizde yapılmasını sağlamaktır. Toplantıda, üyelerimizin test ve analiz çalışmalarında muhatap bulamamaları, fiyatların yüksekliği ve İlimizde hangi test ve analizlerin yapıldığı hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları gibi konular tekrar dile getirildi. Yapılan yatırımlardan en verimli şekilde faydalanılması, farklı fiyat uygulamasının ortadan kaldırılması, öncelikle güçbirliği yapılarak İlimiz envanterinin doğru kullanımı konusunda tüm kurumlar hem fikir.” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST