“Çanakkale geçilmedi, geçilmeyecek”

KALEM Farkıyla...

“Çanakkale geçilmedi, geçilmeyecek”

“Çanakkale geçilmedi, geçilmeyecek”

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunma tören düzenlendi. ‘Çanakkale Geçilmez’ yazan altın madalya, Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından bayrağa takıldı.
Törene Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başta olmak üzere sivil ve askeri protokol üyeleri, kurum ve kuruluş temsilcileri, kentliler ile öğrenciler katıldı.

Törende 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıldönümü anısına Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleşirken, devamında saygı duruşunda bulunuldu ve 21 pare top atışıyla birlikte İstiklal Marşı okundu. Saygı duruşuyla devam eden tören, 1994 yılında TBMM tarafından şehitlerin anısına Çanakkale’ye verilen ‘Çanakkale Geçilmez’ yazılı altın madalyanın Hulusi Akar tarafından Türk bayrağına takılarak göndere çekilmesi ile sona erdi.
İlknur Çakır

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST