Çanakkale gündemi TBMM’de (Video Haber)

KALEM Farkıyla...

Çanakkale gündemi TBMM’de (Video Haber)

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM’de yaptığı konuşmada Çanakkale’de son günlerde yaşanan siyasi gerilimi kürsüye taşıdı. Sarıbal, “‘Acaba ben CHP’li belediyeleri nasıl yıpratırım? Nasıl onları zora, dara bırakırım?’ diye düşünüyorlar, buna bir yenisini de Çanakkale’de eklediler” dedi.
CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM’de yaptığı konuşmada Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasına değindi. Sarıbal, “AKP ve Saray İktidarı, hakikaten şaşırmış. Ne yapacağını bilmiyor. Görüyoruz. Rusya – Ukrayna arasındaki savaş üzerinden bir mecra almaya çalışmakta. Ülkenin yaşadığı ekonomik bunalımı bir kenara bırakıp başka algılarla olayı götürmekte. Ama hiç vazgeçmediği bir şey var: ‘Acaba ben CHP’li belediyeleri nasıl yıpratırım? Nasıl onları zora, dara bırakırım?’”
“Bir taraftan İstanbul’da yaşanan su, taksi, yolcu ücretleri meseleleri üzerinden. Ve diğer belediyelerimizde yaşanan iktidar odaklı sorunlar. Buna bir yenisini Çanakkale’de eklediler. Çünkü Çanakkale iktidara boyun eğmemekte, direnmekte. Cuma akşamı gecenin bir vakti İrfan Mutluay’ı görevden aldılar. Gerekçe, hayvan barınağında köpeklerin birbiriyle boğuşması nedeniyle ortaya çıkan, acı, kabul edilemez bir durum. Bununla ilgili bir soruşturma mutlaka yapılmalı evet ama burada amaç belediyeyi yıpratmak.”
Esra Çanlı

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST