Çanakkale marka olacak

KALEM Farkıyla...

Çanakkale marka olacak

Çanakkale marka olacak

Proje yönetim firması ‘I mean it’ tarafından oluşturulan, Çanakkale İl Özel İdaresi ortaklığında Çanakkale Assos Truva Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ÇATTAB) tarafından yürütülen ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) finanse edeceği “Çanakkale destinasyon yönetimiyle markalaşıyor” toplantısı Kolin Otel’de gerçekleştirildi. Proje sonucunda Çanakkale’nin yurtiçi ve yurtdışında önemli tanıtımlarının yapılması hedefleniyor…

Dünyada ve Türkiye’de önemli tanıtım ve markalama çalışmalarına imza atan Los Angeles menşeli “I mean it” firması tarafından oluşturulan, Çanakkale İl Özel İdaresi ortaklığında ÇATTAB tarafından yürütülen ve GMKA tarafından finanse edilecek olan “Çanakkale destinasyon yönetimiyle markalaşıyor” toplantısı Kolin Otel Megaron Salonu’nda gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Belediye Başkan Vekili Fatma Kaynaş, ÇOMÜ Rektörü Sedat Murat, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çanakkale Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ünal Özcan, ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, ÇARO Başkanı Cihan Müşterioğlu, ilçe kaymakamları, kurum müdürleri, turizmciler ve iş insanları katıldı. Toplantının başında sunum yapan I Mean It şirketi CEO’su Emrah Yücel, şirketin daha önceden İzmir ve Gaziantep kentlerinin tanıtımını yaptığını belirtti. Yücel sunumunda sadece kent tanıtımı ve markalaştırma çalışmalarının değil Türkiye’nin ve önemli organizasyonların da tanıtım ve markalaştırma çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirtti. I Mean It firmasının kardeş firması olan “dreamogram” tarafından, Hollywood ve Netflix çalışmalarının tanıtım ve fragram çalışmalarının gerçekleştirildiği sunum ile gösterildi. Çanakkale’nin tanıtım videosunun da “dramogram” firması tarafından yapılacağı belirtildi.

Yücel’in ardından salonda sunum yapan şirketin Türkiye koordinatörü Nazlı Kayı, projenin nasıl ele alınacağı ve nasıl uygulanacağı konusunda salona bilgilendirmelerde bulunarak, Çanakkale hakkında yapılan araştırma ve anket sonuçlarını salondakiler ile paylaştı.

Çanakkale Store’lar oluşturulacak

Proje kapsamında Çanakkale’nin önemli değerleri belirlenerek Çanakkale için görsel, işitsel, kurumsal ve sözel kimlik oluşturulacak. Bu kapsamda sloganlar belirlenecek, Çanakkale logoları oluşturulacak, fotoğraf çekimleri gerçekleştirilecek, tanıtım afiş ve broşürleri oluşturulacak, çeşitli tasarımlar gerçekleştirilecek ve markalaşma sürecinin filmi hazırlanacak. Projede bir diğer dikkat çeken kısım ise Çanakkale Store’ların oluşturulması konusu oldu. Bu fikir birkaç yıldır Çanakkale turizmcilerinin gündeminde olsa da hayata geçirilememişti. Çanakkale Store’larda firma tarafından tasarlanacak olan kol düğmesi, tshirt, kartvizit, broş ve benzeri çalışmalar satışa sunularak kent ekonomisine katkıda bulunulacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST