Çanakkale Müzik Kültürü Envanteri Çalıştayı gerçekleştirildi

KALEM Farkıyla...

Çanakkale Müzik Kültürü Envanteri Çalıştayı gerçekleştirildi

Çanakkale Müzik Kültürü Envanteri Çalıştayı gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Devlet Konservatuvarı ve Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi birlikteliği ile ‘Çanakkale Müzik Kültürü Envanteri Çalıştayı’ gerçekleştirildi.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur, MESAM Başkanı Recep Ergül’ün de katıldığı çalıştay büyük ilgi gördü.

Çalıştayda; saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından konservatuvar ve Müzik Öğretmenliği Anabilim dalı öğrencilerinin dinletisi gerçekleşti. Müzik uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Merve Eken Küçükaksoy açılış konuşmasında çalıştayın amacını anlattı. MESAM başkanı Recep Ergül ise; Çanakkale Savaşlarını konu edinen eserler hakkında nitelikli bilgiler verdi. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Recep Ergül’e çiçeklerini ve teşekkür belgelerini takdim ederken; çalıştayın Çanakkale kültürü için önemli olduğu, kültür havzasının değerlendirilmesi için konservatuvarın yaptığı çalışmaların değerli olduğunu belirterek, Ergül’e teşekkürlerini iletti.

Konservatuar tarafından açıklanan çalıştay sonuç raporunda şu ifadeler yer aldı: “ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere hemen tüm ilgili kurum ve kuruluşlar ile paylaşılacak. Kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerimizi gerçekleştirmek için çok çalışacağız. Çalıştaya katılımları ve konservatuvarımızın çalışmalarına her zaman destek verdiği için sayın valimize çok teşekkür ediyoruz. Sayın rektörümüz konservatuvarımıza çok değer veriyor. Bu çalıştayı çok önemsedi. Sonuç raporunu da merakla beklediğini dile getirdi. Etkinliğe destekleri için Çanakkale Belediyesine, Çanakkale Bando’ya ve büyük emek harcayan konservatuvarımız lisans ve yüksek lisans öğrencilerine de ayrıca çok teşekkür ederiz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST