‘Çanakkale Savaşları menüsü gibi’

KALEM Farkıyla...

‘Çanakkale Savaşları menüsü gibi’

‘Çanakkale Savaşları menüsü gibi’

“Öğrenci miyiz, Çanakkale Savaşı’nda cephede savaşan asker miyiz?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında verilen tek menü olarak verilen kahvaltı ve yemekler tartışma yarattı. İsyan eden öğrenciler, “Öğrenci miyiz, Çanakkale Savaşı’nda cephede savaşan asker miyiz belli değil?” dediler.
KYK yurtlarında sabah kahvaltısı ve akşam yemeği standart menüler halinde veriliyor. KYK yurtlarında çıkan yemeklerde “sabit menü” uygulamasına geçildi. Sabit menü uygulamasıyla birlikte öğünler küçüldü, öğrenciler sosyal medyada menülere bakıp isyan ederek, “Siz bu öğrencilerden ne istiyorsunuz, Çanakkale menüsünden beter” dediler.
Sosyal medyada konu gündem olurken, kullanıcılar verilen öğünlere dair eleştiri de bulundular.
BYG:
Çayın da yarısını içmişler, siz bu öğrencilerden ne istiyorsunuz aga? Çanakkale menüsünden beter şurası.
B:
Bu kahvaltı ciddi mi ya KYK yurdunda mıyım, Çanakkale Savaşı’nda cephede savaşan asker miyim belli değil? Fotoyu siyah beyaz yapınca Çanakkale savaşı menüsü oluyor.
Y:
Sivas KYK kız öğrenci yurdunda öğrencilere reva görülen kahvaltı tabağı bu. Bizler niteliksiz ve zamlı yiyecekleri kabul etmiyoruz, parasız ve nitelikli beslenme hakkımızı alacağız.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST