Çanakkale tarım dronları için öncelikli şehirlerden

KALEM Farkıyla...

Çanakkale tarım dronları için öncelikli şehirlerden

Çanakkale tarım dronları için öncelikli şehirlerden

Tarımda dronlardan faydalanma oranını git gide artarken, Türkiye’nin önce dron teknolojileri platformu Dronmarket Genel Müdürü Serhan Yaldız, sene sonuna kadar içlerinde Çanakkale’nin de olduğu 20 şehirde bayilik açmaya hazırlandıklarını söyledi.
Tarımda dronların kullanım alanı giderek yayılıyor. Türkiye’nin öncü dron teknolojileri platformu Dronmarket Genel Müdürü Serhan Yaldız, 2022’de zirai ilaçlama dronlarında bayilik vereceklerini açıkladı. Yaldız ayrıca, kendileri için öncelikli iller arasında yer alan Çanakkale’de bayilik vermek için çalışma ve görüşmelerine başladıklarını belirtti. Dronmarket’te hedef yıl sonuna kadar tüm Türkiye’de en az 20 bayiye ulaşmak. Dronmarket Genel Müdürü Serhan Yaldız; “Traktörün tarlaya giremediği dönemlerde ve ulaşamadığı arazilerde rahatlıkla uygulama yapabilmesi, günlük 1500 dekara kadar varan ilaçlama yeteneği ile yüzde 40’a varan ilaç tasarrufu sağlaması, tarlada lastik izinden kaynaklanan rekolte kaybını engellenmesinden dolayı dronların tarımda kullanımı her geçen gün arttı.” şeklinde konuştu.
Emel Uğur Kırıcı

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST