“Çanakkale Türkiye ortalamasının üzerinde”

KALEM Farkıyla...

“Çanakkale Türkiye ortalamasının üzerinde”

“Çanakkale Türkiye ortalamasının üzerinde”

Gençlik ve Spor Bakanlığının katkıları ile Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor projesi kapsamında Çanakkale’ye gelen Ali Gültiken, “Çanakkale’de nüfusa oranla inanılmaz bir lisanslı sporcu bulunuyor. Bu Türkiye ortalamasının üzerinde. Bunun yukarıya doğru bir yansımasının olacağını düşünüyorum” dedi.

Türk futbolunun önemli isimleri; Ali Gültiken, Oğuz Çetin, Hami Mandıralı ve Ergün Penbe Çanakkale’ye geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığının katkıları ile Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor Projesinde gençlerle buluşan eski futbolcular iki gün boyunca Çanakkale’de kalacak. Beşiktaş’ın ve Türk futbolunun efsane isimlerinden, yorumcu Ali Gültiken gazetemize özel yaptığı açıklamada Çanakkale’nin Türkiye’nin göz bebeği olduğunu belirterek şunları söyledi, “Çanakkale muhteşem bir şehir. Doğası, bulunduğu coğrafi şartları iklimi açısından çok güzel. Yaşam açısından harika bir şehir. Arkadaşlarımızla da onu konuştuk. Türkiye’de yaşanabilecek en güzel şehirlerden bir tanesi. Onun ötesinde bizim ülkemizin, cumhuriyetimiz için de bambaşka bir yer. Karşımız Şehitler Abidesi. Binlerce vatan evladımızın, şehidimizin yattığı yer. Her geldiğimizde de farklı duygular yaşadığımız bir şehrimiz. O açıdan burada olmaktan çok mutluyuz. Hem Spor Bakanlığımız hem Adalet Bakanlığımız ile beraber bu organizasyonu yapıyoruz. Bugün şehrimizden gençlerimizle, çocuklarımızla masterlerımızla kısaca tüm spor camiamızla bir araya geldik. Bugün de cezaevindeki çocuklarımızla bir araya geleceğiz. Onlarla bu organizasyonu yapıyoruz.”

ÇANAKKALE YAYGIN OLARAK AMATÖR SPOR VAR
Çanakkale’deki spor potansiyeli ile ilgili de konuşan Gültiken, “Profesyonel sporlar çok önemli. Çünkü onlar lokomotif oluyorlar ve diğer arkadaki bütün yapıları da yukarı çekiyorlar. Çanakkale için olmamış olması da büyük bir eksiklik mi? Bana göre şehrin potansiyeline göre olması lazım. Özellikle futbolun, basketbol, hentbol gibi branşların. Fakat sevindirici olan şey, burada yaygın olarak amatör spor var. 150 taneye yakın ciddi bir futbol kulübünden bahsediyoruz. Bunların yaş grupları, diğer kurulan taekwondo, tenis ve diğer organizasyonlarda çeşitli spor dalları açısından baktığımız zaman nüfusa oranla inanılmaz bir lisanslı sporcusu var. Türkiye ortalamasının üzerinde. Bu bence çok sevindirici. Bunun yukarıya doğru bir yansımasının olacağını düşünüyorum. Bu süreklilik devam ettirilebilirse sonuçları öyle olacak” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST