Çanakkale YÖREX’e damga vurdu

KALEM Farkıyla...

Çanakkale YÖREX’e damga vurdu

Çanakkale YÖREX’e damga vurdu

Çanakkale’nin yöresel ürünleri, Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde TOBB desteğiyle 24-28 Ekim tarihlerinde ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde gerçekleşen, 9’uncu kez ziyaretçilere kapılarını açan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)’te adından söz ettiriyor.

Başta coğrafi işaretli ürünler olmak üzere yöresel ürünlerin tanıtıldığı YÖREX’te, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) desteği ve koordinasyonluğunda Çanakkale Odaları ve Borsalarının katılımı ile Çanakkale standı ziyaretçilerini ağırlıyor. Ayrıca GMKA’nın yapmış olduğu her tanıtım organizasyonunda olduğu gibi yine Çanakkale standında 2018 Troya Yılı vurgusu yapılarak, stantta Troya Yılı görsellerine yer verildi. Troya Yılı hakkında ziyaretçilere bilgilendirmeler yapılırken ziyaretçiler Çanakkale Troya Antik Kenti’nde açılan Troya Müze’sine davet edildi. GMKA tarafından kiralanan alanda dizayn ve uygulaması yaptırılan stantta;Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret Borsası, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale kültürüne özgü yöresel ürünlerini sergilediği gibi ziyaretçilerine ürünleri tatma fırsatı sunarak, stantta ürünler hakkında bilgiler de veriliyor. Fuar boyunca Çanakkale’nin zengin ürün yelpazesi tanıtımı yapılacak olup ayrıca ürünlerin marka değerleri ile pazar paylarının artırılması hedefleniyor.

ÇANAKKALE ZENGİN YÖRESEL ÜRÜN VARLIĞI İLE DİKKAT ÇEKİYOR
Çanakkale, zengin yöresel ürün varlığı ile başta coğrafi işaret tescili olan ürünleri ve coğrafi işaret başvuru sürecinde olan, markalaşma yolunda ilerleme gösteren yöresel ürünleriyle göz dolduruyor. Bayramiç elması, Ezine peyniri, Ayvacık el halısı, peynir tatlısı, zeytin ve zeytinyağı, bal, kuru bakliyat, turşu, bezelye, sabun, Bayramiç tahin helvası, süt reçeli, ton balığı ve efi badem gibi ziyaretçilere sunuluyor. Yoğun ilgi gösterilen stantta ziyaretçiler memnuniyetini dile getirirken ayrıca ürünler için tedarikçilerin iletişim bilgileri ziyaretçilerle paylaşılarak ürünlerin daha sonrasında satışı için altyapı oluşturuluyor. Her yıl “Sizin oraların nesi meşhur?” sloganıyla düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarında Çanakkale standı fuarın son günü olan 28 Ekim tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST