Çanakkale zamda Türkiye birincisi

KALEM Farkıyla...

Çanakkale zamda Türkiye birincisi

Çanakkale zamda Türkiye birincisi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye’de Mayıs ayında; yıllık bazda tüketici fiyatlarının en fazla artış gösterdiği bölge, yüzde 12,50 ile “Balıkesir, Çanakkale” olarak belirlendi.

TÜİK verilerine göre, İstatistiki Bölge Birim Sınıflaması (İBBS) 2. düzeyde bulunan 26 bölge içinde, aylık bazda en yüksek artış ise yüzde 1,72 ile “Mardin, Batman, Şırnak, Siirt”te oldu. 12 aylık ortalamalara göre de en yüksek artış yüzde 13,63 ile “Erzurum, Erzincan, Bayburt”ta gerçekleşti. Yıllık bazda en yüksek artış yüzde 12,50 ile “Balıkesir, Çanakkale” bölgesinde gözlendi. Çanakkale ve Balıkesir’i yüzde 12,38 ile “İzmir”, “Mardin, Batman, Şırnak, Siirt” ile “Erzurum, Erzincan, Bayburt” izledi. En düşük fiyat artışı ise yüzde 9,55 ile “Kastamonu, Çankırı, Sinop” bölgesinde oldu. Balıkesir-Çanakkale bölgesinde aylık 1,35 ve yıllık bazda 12,50 fiyat artışı gerçekleşti.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST