Çanakkale’de de zam protestosu: Gözaltılar var (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Çanakkale’de de zam protestosu: Gözaltılar var (videolu haber)

Dün İstanbul ve Ankara’dan sonra bu kez de Çanakkale’de ‘Hükümet İstifa’ sesleri duyuldu. Akşam saatlerinde bir grup vatandaş, zamları ve hayat pahalılığını protesto etmek için Mümtaz Pirinçciler Meydanı’nda bir araya geldi.
Mümtaz Pirinçciler Meydanı’nda bir araya gelen bir grup vatandaş zamları ve hayat pahalılığını protesto etmek için bir araya gelip, yürüyüş yapmak istedi. Polis ekiplerinin yürüyüş yapmasına izin vermediği grup, “Zam, zulüm, işkence; işte AKP”, “Gün gelecek, devran dönecek, AKP halka hesap verecek” ve “Ezilene değil, katillere barikat” sloganları attı. Basın açıklaması yapan grup sözcüsü, “Bugün işsizi, evsizi, genci, yaşlısı bir araya geldik. Gelmemizin tek bir sebebi var. Bu memleket ekonomik ve siyasi bir kriz altında. Bugün bu memleket tek adam yönetimi altında yoksulluğa, açlığa mahkum edilmektedir. Bizler en meşru talebimizi dile getirmeye çalışıyoruz. Gördüğünüz gibi bu memlekette, işsizliğe, yoksulluğa karşı mücadele edenlerin önünde polis orduları var. Bizler ise kendi hakkımızı savunmak için buradayız” şeklinde konuştu.
Yürüyüş yapmasına izin verilmeyen grup, dağıldığı sırada slogan atmaya başlayınca ortalık karıştı. Ara sokaklarda slogan atan gruba polis müdahale etti. Gruptan 5-6 kişi gözaltına alınırken, sokaktan geçen vatandaşlar polise tepki gösterdi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST