Çanakkale’de deprem riski var: bir hafta dikkatli olunmalı

KALEM Farkıyla...

Çanakkale’de deprem riski var: bir hafta dikkatli olunmalı

Çanakkale’de deprem riski var: bir hafta dikkatli olunmalı

Evinde kurduğu laboratuvarla deprem araştırmaları yapan Ahmet Yakut, Çanakkale, Denizli ve Aydın üçgeninde 6’nın üzerinde bir deprem beklediğini söyledi.
Sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla özellikle Biga ve Ayvacık’ın dikkatli olması gerektiğini ve bir haftalık bir sürede deprem beklediğini ifade eden Ahmet Yakut, “Türkiye’nin batısında bir gariplik var. Çanakkale, Denizli, Aydın üçgeninden bahsedebilirim. Tek temennim Ayvacık açıkları ya da Ege açıkları veya sakız Adası tarafından gelmesi. 5’in üstünde bir deprem olacak. 6 değerini bulabilir. Karasal olarak da özellikle Çanakkale tarafına dikkat etmek lazım. Aydın tarafına dikkat etmek lazım. Şu üç-dört günlük süreçte dikkat etmek lazım. Karasal olarak 6.5’u geçeceğini zannetmiyorum. Ama özellikle İzmir Depremi sonrası yaptığım yayında, üstüne basa basa konuştuğum yerler vardı. Bunlardan biri Biga, Çanakkale, Ayvacık açıklarından bahsetmiştim. Olur ya da olmaz ama üzerime düşen bir görev olarak görüyorum. Bir haftalık sürece dikkat edelim. Daha net bulgulara ulaşırsam sizlerle paylaşacağım. Elimizdeki bazı parametreler, 6-6.5 aralığında bir depremin geldiğini göstermekte. Bu benim şahsi kanaatim. “ ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST