‘Çanakkale’de iş beğenmeme var’

KALEM Farkıyla...

‘Çanakkale’de iş beğenmeme var’

‘Çanakkale’de iş beğenmeme var’

ÇTSO’nun eylül ayı olağan toplantısında konuşan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale’de iş beğenmeme gibi bir durumun olduğunu belirterek, “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 4857 sayılı İş Kanunu senkronize edilmediği sürece iş bulamama değil iş beğenmeme sıkıntısı artacak ve ne yazık ki Türk sanayi hepimizi tedirgin eden mültecilere mecbur kalacaktır” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Ortak Komite Toplantısı ve Eylül ayı olağan Meclis toplantısı video konferans yöntemiyle yapıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu temmuz ayında başlayan normalleşme ile birlikte kartlı harcamaların yüzde 49 arttığını belirtti. Semizoğlu açıklamasının devamında, ‘Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini, daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdur.’ Her türlü riski göze alarak, önümüzü göremediğimiz kriz ortamlarında bile yatırım yapan yatırımcının tek beklentisi de moral ve bürokrasiye teslim edilmemesi; önünün açılmasıdır. Ekonomiyi ayakta tutan üretimdir. Koronavirüs ile birlikte yerli üretimin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Kendi kendimize yettiğimiz sürece başa çıkamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Bunun bilinci ile kanun koyucu büyüklerimizin de yatırımcının, sanayicinin ihtiyacı olan güven ortamını sağlaması şarttır” ifadelerini kullandı.

TÜRK SANAYİSİ MÜLTECİLERE MECBUR KALACAKTIR
Semizoğlu konuşmasında herkesin işçiye ihtiyacı olduğunu belirterek, “İşsizlik diye bir şey konuşuluyor Türkiye’de. Çanakkale’yi iyi bildiğim için Çanakkale’de işsizlik yok, Çanakkale’de iş beğenmeme var. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 4857 sayılı İş Kanunu senkronize edilmediği sürece “iş bulamama” değil “iş beğenmeme” sıkıntısı artacak ve ne yazık ki Türk sanayii hepimizi tedirgin eden mültecilere mecbur kalacaktır. Pek çok kalifiye elemanımız, sanayide daha verimli çalışacak mühendislerimiz varken bir cumartesi tatili ne yazık ki hem kendi geleceklerine hem ülkemizin geleceğine tercih ediliyor. Ülkemize, vatanımıza en fazla sahip çıkmamız gereken bugünlerde gençlerimizin iş ararken bu bakış açısı ile değerlendirmelerini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST