Çanakkale’den İmamoğlu’na bağış

KALEM Farkıyla...

Çanakkale’den İmamoğlu’na bağış

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na seçim çalışmalarına destek için Çanakkale’den bağış yapıldı.

CHP’nin 23 Haziran’da yeniden yapılacak İstanbul seçimlerindeki adayı Ekrem İmamoğlu’na Çanakkaleli İYİ Partili ve CHP’liler destek için bağışta bulundu. İş Bankasına giden partililer vezneden sıraya girerek bağışları gerçekleştirdi. Bağış öncesi açıklamalarda bulunan İl Başkanı İsmet Güneşhan, “CHP il örgütü olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na destek amaçlı, onun kampanyasına destek sağlamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Parti yöneticilerimiz, partililerimiz, belediye başkanlarımız ile İYİ Partili yöneticilerimiz ve vatandaşlarımızla birlikte bağışta bulunacağız. Bildiğiniz gibi kampanya başlatıldığı günden bu yana Çanakkale’de yoğun ilgi vardı. Bu süreç içerisinde tüm hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

SEÇMENİN HAKKINI GASP ETTİLER
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Muharrem Erkek ise şunları söyledi, “Devletin Cumhurbaşkanı, devletin bakanları her şeyi bıraktılar, milletin ve devletin ağır sorunlarını bırakıp İstanbul seçimini koşturuyorlar. Seçimleri siyasi partiler yapar, seçimlerde de siyasi partiler yarışır. Devlet taraf olmaz. Ama hem Cumhurbaşkanı hem de devletin tüm bakanları, devletin tüm imkanlarını arkalarına alarak İstanbul’da seçimin sonucunu değiştirmeye çalışıyorlar. Bizlerde hep birlikte elimizden alınan bir hakkı yeniden almak için büyük bir dayanışma içerisindeyiz. Onlar devletin gücüyle; bizler ise halkımızın gücüyle hareket ediyoruz. Halkın verdiği mazbatayı hiçbir güç geri alamaz ve iptal edemez. Ekonomik krizle mücadele etmesi gerekenler maalesef seçmenin hakkını gasp ettiler. Bizler büyük bir dayanışma ile bu adaletsizliği adalet ile ortadan kaldıracağız” dedi.Ardından bağış yapılmak üzere veznelere geçildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST