Çanakkaleli Sanatçı İstanbul’da sergi açtı

KALEM Farkıyla...

Çanakkaleli Sanatçı İstanbul’da sergi açtı

Çanakkaleli Sanatçı İstanbul’da sergi açtı

Çanakkaleli Seramik Sanatçısı Bahar Kor İstanbul’da Hüsrev Kethüda Hamamında düzenlenen SPLENDID II sergisine katıldı. Sergide 7 eseri sergilenen Kor, Yaptığı eserleri kendi hayatına damga vurmuş olayları konu almakta. Yapmış olduğu tabakların suda yüzmesinin yanı sıra, her eserinin arka yüzünde eserle ilgili bir de şiir bulunmakta.
Galerie D’Art La Visione tarafından İstanbul’da Hüsrev Kethüda Hamamında düzenlenen SPLENDID II sergisine birçok sanatçı katıldı. 18.05.2023 tarihinde açılışı yapılan sergiye ilgi yoğundu. Çanakkale’den Seramik sanatçısı Bahar Kor sergiye yedi eseriyle katıldı. Yaptığı eserleri kendi hayatına damga vurmuş olayları konu almaktadır. Yapmış olduğu tabakların suda yüzmesinin yanı sıra, her eserinin arka yüzünde eserle ilgili bir de şiir bulunmaktadır. Sanatçıya sorduğumuzda bu tarz seramik çalışmasıyla ilgili şu açıklamaları yaptı:
“Mimari yapıların iç kısımlarında ünlü ressamların tablolarının yanı sıra ünlü heykel tranşların heykelleri kullanılırken, dış mekanda bulunan havuzunda aynı şekilde olması gerektiğini düşünerek yola çıktım. Bir seramik nasıl yüzer? Arşimet hamam tasını yüzdürüyorsa bir seramik de yüzmeliydi bana göre. Seramik yapı itibariyle dış mekan ve sudan etkilenmeyen bir malzeme olduğu için yapacağım eserler zarar görmeyecekti. Sıra gelmişti yaptığım eserlerin alıcıyla konuşması ve alıcıya bir mesaj vermesiydi. Bunun için arka yüzeye eserle ilgili yazdığım şiirlerle esere bir ruh katmayı başarmıştım. Yaptığım eserler ilk kez bu sergiyle sanatseverlerle buluşturulmuştur.”
Sergi 22.05.2023 tarihine kadar sanat severlerin ziyaretine açık olacaktır.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST