Çanakkaleli teakwondocudan büyük başarı

KALEM Farkıyla...

Çanakkaleli teakwondocudan büyük başarı

Çanakkaleli teakwondocudan büyük başarı

15-22 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan “6. Dünya Taekwondo Başkanlık Kupası” şampiyonası yapıldı. Zorlu geçen şampiyonada 44 kg gençler kategorisinde yarışan Çanakkaleli sporcu İrem Dinç rakiplerini tek tek yenerek yarı final maçına çıktı. İrem, maçın sonunda üçüncü olarak bronz madalyayı milli takıma kazandırdı.

Çanakkale’den 2 sporcu Türkiye Şampiyonası ve milli takım seçmesinde elde ettikleri başarılar ile Türkiye Taekwondo milli takımına çağırılarak büyük başarı elde ettiler. Zorlu geçen şampiyonada 44 kg gençler kategorisinde yarışan sporcumuz İrem Dinç rakiplerini tek tek yenerek yarı final maçına çıktı. Çok tecrübeli Rus rakibiyle kıyasıya maç ortaya koymasına rağmen sporcumuz İrem üçüncü olarak bronz madalyayı milli takıma kazandırdı. Gururumuz olan İrem elde ettiği bu başarı ile 2022 yılında yapılacak olan Avrupa taekwondo şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

Türkiye Taekwondo Milli Takım Antrenörü ve Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık da konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Altunışık, “Sporcum İrem’i maça teknik, taktik ve psikolojik olarak en iyi şekilde hazırladık. Şampiyonluğu hedefleyerek gittiğimiz şampiyonada Avrupa dereceleri olan Rus rakibimizle verdiğimiz kıyasıya mücadele sonrasında İrem Rus rakibine mağlup oldu. Bu maçtan şampiyon olarak ayrılan bu sporcu geçen Estonya’da yapılan Avrupa şampiyonasında 2. olmuştu. Önümüzdeki sene yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında Milli Takımı adına al bayrağımızı temsil edecek olan sporcum İrem ile en iyi şekilde hazırlanarak şampiyonluğu hedefleyerek orada bulunacağız. Bu şampiyonada gerekli notlarımızı aldık ve eksikliklerimizi tespit ettik. Avrupa Şampiyonasına kadar antrenman programımızı iyileştirerek Avrupa şampiyonasına hazırlanacağız. Benim İrem’e olan inancım tam. Bu şampiyonada bize yaşattığı gurur ve kazandığı başarı sebebiyle İrem’i kutluyorum. Başarılarının devamını temenni ediyorum” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST