Çanakkaleliler aşı olmaktan yana (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Çanakkaleliler aşı olmaktan yana (videolu haber)

Sağlık Bakanlığı 11 Aralık’ta koronavirüs aşısının Çin’den geleceğini açıklamıştı. Çanakkale’de yaşayan özellikle 65 yaş üzeri vatandaşlar, aşı olmaktan başka çarelerinin olmadığını ve aşı olmayı dört gözle beklediklerini söyledi.

Sağlık Bakanlığı 11 Aralık’tan sonra Çin’den koronavirüs aşısının geleceğini açıklamıştı. Öncelikle sağlık çalışanları ve risk grubunda olan kişilere aşı yapılacak. Görüşlerini aldığımız çoğunlukla 65 yaş üzeri bazı vatandaşlar, kendilerine sıra geldiğinde hemen aşı olacaklarını, aşı olmaktan başka çarelerinin olmadığını söylerken, tereddütleri olan bazıları kişiler ise bir süre bekledikten sonra aşı olmayı düşünüyor.
Çanakkaleli vatandaşların koronavirüs aşısı hakkındaki görüşleri şöyle

“BEN AŞI OLMAK İÇİN GÖNÜLLÜ VE İSTEKLİYİM”
Ümit Aksaç: “Bende 65 yaş üzeriyim ve gönüllü ve istekli olarak aşı olmayı bekliyorum. Bu koronadan kurtulmak için mutlaka aşı olmalıyız. Ne yazık ki bizler koronaya karşı çok duyarlı değiliz. Arkadaşlarımızdan çoğunluğu insanların olmadığı zaman maskelerini çıkarıyor. Bu pandemi sürecinden kurtulmamız için hepimizin fedakarlık yapmamız gerekiyor. Aşı olmayı sabırla bekleyeceğiz. Hemen bugün deseler ben aşıyı olurum. İnşallah aşı sayesinde hepimiz kurtulmuş olacağız.”

“ÖNCE DENEME YAPSINLAR ONDAN SONRA AŞI OLACAĞIM”
Şaban Koçpınar: “Ben hemen aşı olmak istemiyorum. Birkaç faz deneme yapıldıktan sonra mutlaka bende aşı olmak istiyorum. Güvenmediğimden değil ama önce bir deneme yapılsın istiyorum.”

“AŞI OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM”
Mustafa Çaçan: “Güvenim olmadığı için ben aşı olmak için henüz karar vermedim. Koronavirüs başladıktan sonra bütün dünyada aynı anda aşı çalışmaları başladı ve aynı anda bütün uluslar arası şirketler aşıyı buldu. Bu işin nasıl olduğunu ben anlayamıyorum. Ben aşı olmayı düşünmüyorum. Bence koronadan en iyi korunmanın yolu insanın kendisini koruması. Ben en iyi şekilde kendimi koruyorum.”

“AŞI OLURSAK RİSK AZALACAK”
Sami Acar: “Ben aşı olmayı dört gözle bekliyorum. Şu anki durumumuz daha sakat eğer aşı olursak risk azalacak bana göre. Şimdilik aşı olmaktan başka çaremiz yok.”

“AŞI OLMAKTA KARARSIZIM”
Aynur Avcı: “Aşı olmakta kararsızım. Ben zaten zatürree ve grip aşısı olduğum için koronavirüs aşısı olup olmama konusunda henüz bir karar vermedim. Bu tamamen güven meselesi ama bu kadar kişi aşı olacağına göre güvenmek zorundayız.”

“SIRA GELİRSE AŞI OLURUM”
Kamil Püskül “Eğer bize sıra gelirse aşı olmaya olumlu bakıyorum. Bize sıra geleceğine de pek inancım yok. Grip aşısı olmak istedim bana sıra gelmedi.”

“BEN AŞI AYIRMIYORUM”
Zeki Altun: “Ben aşı ayırmıyorum bu Çin’den gelecek olan aşıdan olmak istiyorum. Çinliler aşı için uzun zamandan beri uğraşıyorlar onun için hangi aşı olursa olsun olmak istiyorum. Ama bize aşı sırası ne zaman gelir bilemiyorum. Önce sağlıkçılar olacak.”

“KAFAM BİRAZ KARIŞIK”
Salim Gürkoç: “Aşı olmayı düşünüyorum ama kafam biraz karışık. Bu virüsten de kurtulmak için aşı olmamız gerekli. Bakalım önce bir aşı gelsin ve denensin. Biraz beklemek istiyorum ama mecburen aşı olacağız.”

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST