Çanakkaleliler karlı bir güne uyandı (VİDEO)

KALEM Farkıyla...

Çanakkaleliler karlı bir güne uyandı (VİDEO)

Çanakkaleliler karlı bir güne uyandı (VİDEO)

Şehrin ilçelerini etkisi altına alan kar yağışı, bugün sabaha karşı saat 06.00 sularında merkez ilçesini de etkisi altına aldı. Merkez ilçesinde bazı yollarda trafik oluşurken, olumsuz durumların önüne geçilmesi için okullarda ve feribot seferlerinde önlem alındı.

Okullar tatil edildi
Kar yağışı nedeniyle olumsuz bir durum yaşanmaması için il genelinde okullar tatil edilmiş ve hamile ile engelli personellerin 1 gün idari izinli sayılacağı duyurulmuştu.

Üniversitede eğitime ara
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) Biga, Byaramiç, Çan, Gökçeada ve Yenice Yerleşkelerinde eğitim-öğretime iki gün ara verilirken; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi’ndeki akademik birimlerde yapılacak sınavların ertelendiği duyuruldu.

Boğaz ulaşımında aksamalar var
Saat 09.00 itibariyle de Çanakkale Boğazı çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı. Öte yandan Çanakkale-Kilitbahir seferleri, hava muhalefeti sebebiyle durdurulurken; Çanakkale-Eceabat seferlerinin Çanakkale’den çift, Eceabat’tan ise tek saatlerde seferler yapılacağı öğrenildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kar yağışının Çarşamba günü sona ereceği öngörülüyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST