Çanakkale’nin ilk dağcılık sporcusu anıldı

KALEM Farkıyla...

Çanakkale’nin ilk dağcılık sporcusu anıldı

Çanakkale’nin ilk dağcılık sporcusu anıldı

Türkiye Dağcılık Federasyonu, Çanakkale İl Temsilciği ile Çanakkale Dağcılık ve Doğa Spor Kulübü’müzün 2023 yılı planlı faaliyet programında bulunan ve çevre illerden Dağcılık Kulübü ve sporcularının da katılımı ile Çanakkale’nin ilk dağcılık sporcusu Rahmetli Emre Kuruoğlu’nu vefatının 12.yıldönümünde Çanakkale İli Bayramiç İlçesi Çırpılar Köyü Emre Kuruoğlu Kamp alanında bir araya gelindi.

TDF Çanakkale Temsilciliği’nden yapılan açıklamada, “Emre Kuruoğlu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi iken 21 Ocak 2011 yılında Gürcistan Kazbek Dağı zirve tırmanışında geçirdiği elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Çırpılar köyü doğumlu genç dağcı kardeşimizin 12.ölüm yıldönümünde Çanakkale Dağcılık ve Doğa Spor Kulübü öncülüğünde, Bandırma Baday 16 sporcu, Tekirdağ Rumeli Zirve Dağcılık 2 sporcu, Keşan Sardos 4 sporcu, Bursa Ayakizi 10 sporcu, Manisa Niobe Dağcılık 1 sporcu, Ankara Dağcılar Birliği Kulübü 1 sporcu, Çadak Çanakkale Dağcılık (40 sporcu) toplam 74 sporcu anma etkinliğine 53 sporcu ise zirve yürüyüşüne katılmıştır.
1.Gün Etkinlik Programı, Bayramiç İlçesinde farklı illerden gelen katılımcı ekiplerin buluşması müteakiben Emre Kuruoğlu’nun kabrini ziyaret, Üreten Kadınlar Pazarı ve Mehmet Akif Ersoy Müzesi gezilmesinden sonra Çırpılar köyü Emre Kuruoğlu Kamp alanına sporcular tarafından çadırlar kurulmuştur. 2.gün, 22 Ocak sabah 07.00 ‘de 5. Emre Kuruoğlu Anma Etkinliği kapsamında Kamp alanından Kaz Dağları Sazak Kuleye doğru yaklaşık 53 dağcı ile zirveye doğru yürüyüşe geçildi. Yürüyüşe geçen sporcular saat 11:00 gibi Sazak zirveye ulaşarak Zirvede Emre Kuruoğlu anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve sonrasında biyografisi okunmuştur. Sporcuların, Emre Kuruoğlu Kamp alanına inişinde ailesi tarafından her yıl olduğu üzere merhum sporcumuzun ruhuna atfen ikramda bulunulmuşlardır, kendilerine teşekkür ederiz. Bu organizasyonda emeği geçen başta Çanakkale İl Temsilcimiz Ahmet Uludağ, Çanakkale Dağcılık ve Doğa Spor Kulübü Onursal Başkanı Mustafa Göçmen, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bükülmez, Yönetim Kurulu Üyeleri, katılımcı Kulüp ve Grup üyelerine ve doğa severlere teşekkür ederiz” ifadeleri yer aldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST