Çanakkale’ye büyük yatırımlar (Video)

KALEM Farkıyla...

Çanakkale’ye büyük yatırımlar (Video)

Çanakkale’ye büyük yatırımlar (Video)

Çanakkale bugün hareketli bir gün geçirdi. Önce ÇOMÜ Hastanesinde, Çanakkale’nin eksiklerinden biri olan tüp bebek merkezinin açılışı yapıldı. Merkezin açılışı ile körfez bölgesindeki tek tüp bebek merkezi kurulmuş oldu. Ardından ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Saatler 16:30’u gösterdiğinde ise Çanakkale’nin 2040’a kadar su sorununu çözecek olan Çanakkale İçme Suyu 2. Kademe Arıtma Tesisinin devir teslim töreni yapıldı.

Çanakkale’de bugün şehrin eksiklerinden biri olan tüp bebek merkezinin açılışı yapıldı. Açılışa; Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve çok sayıda davetli katıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Murat şunları söyledi, “Tüp Bebek merkezinin açılışında biraz gecikme yaşadık, ama bunun da nedenlerini az çok tahmin ediyorsunuz. Bir pandemi musibeti ile karşı karşıya kaldı dünya. Biz de bundan etkilendik. Üniversite olarak da etkilendik. Birçok alanda olduğu gibi bu merkezimizin kısmen açılmasında bir gecikme oldu. Bundan dolayı herkesten çok özür diliyoruz. Ruhsat süreleri, fiziki ekipmanların tamamlanması bu süreçte biz tüm ekipmanı araç, gereç, malzeme tüm eksikleri tümüyle tamamladık. Şu anda her bakımdan hizmet verebilecek bir aşamaya geldik. Hizmete başladık. Açılışın hayırlara vesile olmasını diliyorum”
TÜRKİYE’NİN BİR UCUNDAN ÇANAKKALE’YE DESTEK
Ardından AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu kürsüye çıktı. İskenderoğlu açıklamasında, “Bizler zor bir dönemden geçsek de bir gün bile yatırımlarımızı eksiltmeden Çanakkale’ye hizmetlerimize devam ediyoruz. Kendimizi ait hissettiğimiz ve hizmet etmekten onur duyduğumuz şehrimiz Çanakkale. Bunu her fırsatta dile getiriyoruz. Muasır medeniyetler seviyesine getirmeyi, gerçek Atatürkçülüğün ne demek olduğunu, biz göstermeye hizmetlerimizle devam edeceğiz. Kadın kolları başkanlığım döneminde Çanakkaleli hemşehrilerimizin en büyük derdiydi. Bize gelip bu konuda talepte bulunanlar… Adımını attık, ancak bir türlü bir yere gelip tıkandık. Tüp bebek merkezinde aslında destek olan birçok kurumumuz var. Şahinbeyli Belediye Başkanımız da en kalan cihazlarımızı alarak, Türkiye’nin bir ucundan Çanakkale’ye destek verdi. Bu bağlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Siyaset zor iş, siyaset dertlenme işi. Antep’ten dertlenip de burada Çanakkale’de bizim sorunumuza omuz veren Şahinbey Belediye Başkanına bir kez daha teşekkür ediyorum. Çanakkale’mize hayırlı uğurlu olsun. Sadece Çanakkale’mizin değil, körfez bölgemizin de tek tüp bebek merkezi. Sağlık her şey. Biz şehir hastanelerini açarken, ‘Niye bu kadar büyük hastaneler açıyorsunuz?’ diyenlere verilecek cevabı pandemi döneminde sanırım yaptığımız hizmetlerle tüm sağlık personelimiz verdi” ifadelerini kullandı.
“TÜP BEBEK MERKEZİNDEN BİZE NE? DEMEDİK”
AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ise, “Çanakkale’miz son zamanlarda adından çok özel zikredilmeye başlanan bir ilimiz haline geldi. İçerisinde uzun yıllardan beri yaşayan insanlar bunun farkındalar. İstanbul’a çok daha yaklaştık. İzmir’e yaklaştık. Otobanımız ve köprümüzle Yunanistan üzerinden Avrupa’ya yaklaştık. Eski parametrelerle, eski anlayışlarla Çanakkale’mizi okumanın hiçbir anlamı olmadığı kanaatindeyim. Yeni dönem bir Çanakkale inşasında, farklı bir anlayışla omuz omuza yol yürümek durumundayız. Eski polemiklerle zaman kaybının bu şehre net bir ihanet olduğunu düşünüyorum. Örneğin, ‘Tüp bebekten bize ne?’ demedik, diyemeyiz. Araziye çıkıyoruz, kampanya yapıyoruz; köylü teyzemiz, şehirli memur arkadaşımız, hiç bilmediğimiz insanlar bize bunu kulağımıza fısıldıyorlar, ‘Bunun için ben İstanbul’a, Bursa’ya gidiyorum’ diye sitem ediyorlar. Hocamızla görüştük, şartlarımızı zorladık. Hamdolsun Çanakkale’mize, Çanakkale’yi aşan bir tarzda tüm körfez bölgesine hitap edecek bir tüp bebek merkezi açma imkanı bulduk. Şu an 4 tane hocamız, 3 profesör, bir doçent. Belirli sayıda sağlık çalışanımız burayı inşallah çok farklı hale getirecekler. Bölgemiz de kıymetli bir merkez haline geleceğini düşünüyorum” açıklamasında bulundu.
Konuşmalar sonrası kurdele kesimi yapılarak tüp bebek merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

Tüp bebek merkezinin açılışının ardından saat 15.00’da spor bilimler fakültesi binasının temel atma töreni gerçekleştirildi. Daha sonra saat 16.30’da Çanakkale içme suyu 2. kademe artıma tesisi devir teslim töreni yapıldı. Törene; Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, AK parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST