Çanakkale’yi gururlandırdı (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Çanakkale’yi gururlandırdı (videolu haber)

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu tarafından düzenlenen, genç iletişimcilerle sektörün önde gelen isimlerini buluşturan “Geleceğin İletişimcileri Yarışması”nda ödüller, sahiplerini buldu.
76 üniversiteden 790 eserin başvuru yaptığı yarışmada; Radyo, Televizyon, Haber ve İnternet Yayıncılığının yanı sıra bu yılın özelinde “Ev Hayat Dolu” adlı 5 ana kategoride gerçekleşti. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Lapseki’nin Hacıömerler Köyü’nden Belgin Çetin, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumunun düzenlemiş olduğu ‘Geleceğin İletişimcileri’ yarışmasında ‘Virüsten Yoksun’ isimli belgesel projesi ile dereceye girerek 2’incilik ödülü kazandı. Belgin Çetin yaptığı açıklamada, “Virüsten Yoksun” belgeselini tamamen ev koşullarında çektiğini söyledi. Ödüller 20 Kasım 2020 tarihinde TRT2 ekranlarında canlı yayında sahiplerini buldu. Virüsten Yoksun adlı belgesel, 6 yaşındaki Yusuf Eymen’in koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul’dan Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yaşayan anneanne ve dedesinin yanına gelerek doğa ile tanışma fırsatı yakalamasını konu alıyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST