“Çanakkale’yi koruyup kollamak gerekir” (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

“Çanakkale’yi koruyup kollamak gerekir” (videolu haber)

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yaptığı açıklamada, “Kentleşmeye de dikkat etmemiz lazım. Ekonomi eyvallah, ticaret eyvallah da Çanakkale’yi de koruyup kollamak gerekir. Çanakkale bu hali ile değerli. Bu halini korumalıyız, geliştirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (ÇASİAD) Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Sohbet şeklinde geçen ziyarette konuşan Başkan Ülgür Gökhan, ekonomik faktörlerin Çanakkale için önemli olduğunu vurgulayarak, “Sizler de buna sahip çıkıyorsunuz genç jenerasyon. Çanakkale gençlerin pek barınmadığı bir kent. Herkes buradan kaçıyor gidiyor, ama sizlerin burada, iş hayatında kalmanız, barınmanız çok önemli. Daha da gelişmeli diye düşünüyorum. İnşallah köprünün bitimi ile de biraz daha ticaret hareketlenebilir mi? diye umut ediyorum açıkçası. Kentleşmeye de dikkat etmemiz lazım. Ekonomi eyvallah, ticaret eyvallah da Çanakkale’yi de koruyup kollamak gerekir. Çanakkale bu hali ile değerli. Bu halini korumalıyız, geliştirmeliyiz” dedi.

ÇASİAD Başkanı Semih Başaran ise “Köprü ile birlikte birçok fırsatın geleceğini belirterek, “Çanakkale’ye artı değer katacaktır” şeklinde konuştu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST