Çan’da dev yatırım

KALEM Farkıyla...

Çan’da dev yatırım

Çan’da dev yatırım

Çan Devlet Öğrenci Yurdu (KYK) temeli gerçekleştirilen törenle atıldı.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Çan Meslek Yüksek Okulunda okuyan öğrenciler için 530 kişilik kapasiteli öğrenci yurdunun temeli atıldı. Temel atma törenine; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çan İlçe Kaymakamı Adil Karataş, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, AK Parti Çan İlçe Başkanı Murat Okan, çok sayıda ilden ve komşu ilçelerden gelen partililer, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, STK yöneticileri katıldı. Törende açıklamalarda bulunan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu şunları söyledi, “Bir zamanların yerel yönetim anlayışı, yapılacak olan üniversiteye yer göstermezken, bugün burada Üniversite Devlet Öğrenci Yurdu’nun temelini atıyoruz”Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise “Sizlerin de bildiği Çanakkale’mizin ilçelerinden köylerine her yerde yatırım çalışmaları devam ediyor. Seçim öncesinde sizlerden destek isterken ifade ettiğimiz gibi, biz sizlere hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Sizlerin hizmetkârıyız, sizlerin emrinizdeyiz” dedi. AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan ise “Çanakkale sağlık kenti, eğitim kenti, sanayi, tarım, turizm kenti haline gelmeli. Çanımızsa bir sanayi bölgesiyken aynı zamandabir eğitim bölgesi olma yolunda” şeklinde konuştu. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ise ülkemizin son yıllarda birçok alanda çok hızlı büyümekte ve gelişmekte olduğunu belirterek, “Kalkınan, gelişen, büyüyen Türkiye, her geçen gün sosyal devlet anlayışının en başarılı örneklerini uygulamaya koymaktadır” dedi. Bu başlıklar altında gerçekleşen konuşmaların ardından Çan İlçe Müftüsü Mustafa Korkmaz’ın yaptırdığı dua merasimiyle temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma töreninin hemen ardından tüm protokol ve konukların katılımıyla Çan şehir merkezinde, Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Çan Şubesinin açılışı da gerçekleştirildi.

6 KATLI 13 BİN 325 METREKARE
Çan ilçesinde 1994-1995 yılları arasında eğitim-öğretim hayatına başlayan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Çan Meslek Yüksek Okulu, bünyesinde birçok bölümü barındırırken, yakın geçmiş zamanda Çan Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nun da eğitim-öğretime başlamasıyla beraber Çan’da öğrenci sayısı daha da arttı. Öğrenci sayısının artmasına bağlı olarak Üniversite Devlet Öğrenci Yurdu ihtiyacı da hâsıl oldu. Çan Belediyesi’nce plan değişikliği yapılarak yerinin belirlenmesine katkı sağlanan, 3 bin 922 m2’lik alan üzerine 6 katlı 13 bin 325 m2’lik inşa edilecek ve Çan’a yurdun dört bir yanından öğrenim görmeye gelen nice öğrenciye hizmet sunacak.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST