Çan’da görkemli 96. Yıl kutlaması

KALEM Farkıyla...

Çan’da görkemli 96. Yıl kutlaması

Çan ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Çan Merkez Çarşı Camii’nde okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif programıyla başlayan etkinlikler, daha sonra Menderes Parkında devam etti. Burada vatandaşlara pilav ve ayran ikramı yapıldı. Atatürk Şehir Merkezindeki etkinliklerde ise kadınların el işi sergisi açıldı. Etkinlikler Çan Belediyesi minder güreşleri, Kahot Halk Oyunları gösterileri, oyun parkı etkinlikleri ile devam etti. 96. yıl dönümü kutlamaları hakkında konuşan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu,” Çan’ımızın düşman işgalinden kurtarılışının 96’ncı yıl dönümünü kutluyoruz. Hepimiz için anlamlı olan bu günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen tüm şahsiyetleri, bu vatan için, Çan’ın kurtuluşu için canını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. Etkinlikler akşam saatlerinde düzenlenen Hande Yener’in muhteşem konseri ile son buldu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST