Çan’da güç mücadelesi Çevre derneğine sıçradı

KALEM Farkıyla...

Çan’da güç mücadelesi Çevre derneğine sıçradı

Çan’da güç mücadelesi Çevre derneğine sıçradı

Geçtiğimiz günlerde Çan’da ilginç bir gelişme yaşandı. Çevre derneği üzerinden yaşanan siyasi baskı, var olma hamleleri CHP içinde nasıl bir sonuç doğuracak? İşte bunu zaman gösterecek ama bu aralar Çan’ın kafası biraz karışık. Peki ne yaşandı? İşte ayrıntılar…

 

Bilindiği gibi Çan CHP’de Belediye Başkanı Bülent Öz ile eski ilçe başkanı Ümran Aydın arasında bir mücadele var. Bu mücadele çok muhtemeldir ki; kongre sürecinde daha görünür olacak. İşte bu sebeple iddia o ki;  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz Çan Çevre Derneği Başkanı Hamza Yıldız’ı arayarak dernek kurucu üyesi ve Avukatı Ümran Aydın’ı, Gazeteci Yazar Muhammed Yavaş’ı, Dernek Sekreteri Aysel Zallioğlu ile Hikmet Kılıç’ı ihraç etmesini istedi.

 

OTOBÜSÜ SON DAKİKADA İPTAL ETTİ

Başkan Yıldız bu isteği geri çevirince sosyal medyadan saldırıların başladığını dile getiren dernek üyeleri bu gelişmeyi “Başkan bizi dağıtmak istiyor” şeklinde yorumluyor. CHP kulislerine göre bu, kongre sürecinde yaşanan siyasi bir güç mücadelesi.

Çan Çevre Derneği üzerinde etkili olamayan Bülent Öz’ün, Çırpılar Köyü’nde eylem yapmak için daha önce sözü alınmış otobüsün son dakikada hiçbir gerekçe gösterilmeden iptal edilmesini anlayamadıklarını dile getiren üyeler “Sebebini sorduğumuzda Başkan, ‘Evet ben iptal ettim’ dediğini ileri sürdüler.

 

BÜLENT ÖZ’ÜN HAMLESİ SİYASİ Mİ?

CHP kulislerine göre siyasi, çevrecilere göre dernek dağıtılarak dikensiz gül bahçesi yaratılmak isteniyor; ancak CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi ve Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren’in bu gelişmeler sonrasında Çan Çevre Derneği Başkanı ve üyeleri ile bir araya geldiği fotoğrafını “Hamza hocam yalnız değilsiniz” mesajıyla paylaşması derneğe destek, Bülent Öz’e gözdağı vermek olarak yorumlandı.

MUHARREM İNCE BİRLİKTELİĞİ BİTTİ Mİ?

Bilindiği gibi geçtiğimiz dönemde Muharrem İnce’nin genel başkanlık çıkışına ilk olumlu yanıt veren dönemin İlçe Başkanı Ümran Aydın’dı. Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün ise Muharrem İnce ile yakın ilişki içinde olduğunu bilmeyen yok. Keza Bayramiç örgütü de yine Muharrem İnce ile hareket ediyordu.

İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren’in Bülent Öz ile Çan Çevre Derneği Başkanı ve üyeleri arasında tercihini, Hamza Yıldız’dan yana kullanarak “Yalnız değilsiniz” demesi Muharrem İnce birlikteliğinin bozulduğunu gösteren bir işaret olabilir mi?

İşte bunu da zaman gösterecek; ancak Çan’da işler yolunda gitmiyor ve kafalar karışık.

 

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST