Çan’da yardımlar dağıtılmaya devam ediyor

KALEM Farkıyla...

Çan’da yardımlar dağıtılmaya devam ediyor

Çan’da yardımlar dağıtılmaya devam ediyor

Çan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardım dağıtmaya tüm hızıyla devam ediyor.

Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında Çan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfınca son bir ay içerisinde 26 bin 184 TL değerinde 100 adet gıda paketi, 204 aileye toplamda 90 bin 622 TL nakdi yardım yapıldı. Konuyla ilgili Çan Kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı, “Hayırsever kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarımızın katkıları ile hazırlatılan gıda paketlerinden bugüne kadar 766 aileye gıda paketi dağıtımı gerçekleştirilmiş ve dağıtımlarımız devam etmektedir. Vakfımızca ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen bütün vatandaşlarımıza yardımlarımız ulaştırılmaya devam edilecektir. Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak ekonomik istikrar kalkanı paketi (ekip) destek programı faz 1 kapsamında 4.4.2020 tarihinde 520 aileye, faz ıı kapsamında 20.04.2020 tarihinde ise 325 aileye 1.000,00 TL olmak üzere toplamda 845 aileye nakdi yardımlar ilçe emniyet müdürlüğü, ilçe jandarma komutanlığı, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ve PTT müdürlüğü personellerince ikamet adreslerine gidilerek teslimatları gerçekleştirilmiştir. Ramazan ayı boyunca vakfımızın nakdi ve gıda yardımı bütün hızıyla devam edecektir.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST