“Çardak’ın gelişimi köreltiliyor!”

KALEM Farkıyla...

“Çardak’ın gelişimi köreltiliyor!”

“Çardak’ın gelişimi köreltiliyor!”

Lapseki’nin Çardak Beldesi’nde bulunan iskelenin Haziran ayında kapatılmasına tepki gösteren denizci ve esnaf yaşananların haksızlık olduğunu ifade etti. Açıklamada, “Çardak’ın gelişimi köreltiliyor. İskele hem bizlerin yaşam kalitesini ve konforunu arttırırken, hem de her türlü erişimimizi kolaylaştırmakta ve geçim kaynağı sağlamaktaydı. Şimdi ne yapacağız bilmiyoruz” dendi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Çardak’a gerçekleştirdiği ziyarette, Çardak İskelesi’nin Haziran ayında kapatılması hakkında esnafın ve vatandaşların görüşlerini aldı. Özgür Ceylan, Çardak Belediyesi’nin 2019 yılında iskelenin yenilenmesi için proje hazırlayıp 2020 yılında bakanlığa sunduğunu ifade ederken, “Proje iki yıl imzalanmamış. Feribot firmasının işletme süresi sona erip Çardak’tan ayrıldıktan ve iskele kapatıldıktan sonra proje imzadan çıkmış. Doğal olarak insan soruyor. Projeyi imzalamak için iki yıl neden beklediniz?” dedi. Özgür Ceylan’a tepkilerini dile getiren iskele çalışanları ve denizciler ise 1915 Çanakkale Köprüsü’nün kullanıma açıldıktan sonra iskelenin kapatılmasının dikkat çekici olduğu ifade ederken, “Burada özel feribot işletmecileri yoğun bir şekilde çalışıyordu. Karşıya her gün gidip gelen öğrenciler, işçiler vardı. Bu iskeleyi kapatmak özel işletmelerin de kapanmasına neden olurken, GESTAŞ’ın da feribot işletmeciliğinde tekel haline gelmesine neden olmaktadır. Burada belediye AKP’li olsa, biz bu sorunları yaşamazdık” diye konuştular.

Feribot iskelesinin etrafında bulunan esnaflar ise Özgür Ceylan’a yaptığı açıklamada, iskelenin sağladığı hareketliliğin beldede geniş bir kesime gelir kaynağı sağladığını ifade ederken, “Çardak’ın gelişimi köreltiliyor. İskele hem bizlerin yaşam kalitesini ve konforunu arttırırken, hem de her türlü erişimimizi kolaylaştırmakta ve geçim kaynağı sağlamaktaydı. Şimdi ne yapacağız bilmiyoruz” diye konuştular.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST