ÇASİAD ailesi Gaziantep ve Şanlıurfa’yı gezdi

KALEM Farkıyla...

ÇASİAD ailesi Gaziantep ve Şanlıurfa’yı gezdi

ÇASİAD ailesi Gaziantep ve Şanlıurfa’yı gezdi

Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ÇASİAD) gezi programları kapsamında, ÇASİAD Üyeleri Aileleriyle birlikte tarihte Yukarı Mezopotamya olarak bilinen, uygarlığın kalbi Güneydoğu’yu 05 – 07 Nisan tarihlerinde ziyaret etti.

ÇASİAD Üyeleri ve Aileleri düzenlenen ziyarette, Göbeklitepe, Şanlıurfa, Halfeti ve Gaziantep’in önemli kültürel bölgelerini gezdi. ÇASİAD’ın düzenlediği gezi etkinliğine ÇASİAD Üyelerinin yanı sıra Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu eşi ile birlikte katıldı. Gezinin ilk durağında dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesine gidildi. Öğle yemeği için seçilen Halil Usta Et Lokantası’nda muhteşem tatları ile Gaziantep mutfağı tadıldı. Öğleden sonra Gaziantep Kalesi, Gaziantep Hamam Müzesi, Bakırcılar Çarşısı gezilerek, Tarihi Tahmis Kahvesi’nde Melengiç kahvesi, zahter ve çay ikramı ile son buldu. 06 Nisan Cumartesi günü Fırat nehrinden geçerek nesilleri tükenmekte olan Birecik Kelaynak Kuşları Üretme İstasyonu ziyaret edildi. Tekneyle Rumkale ve Savaşan Köyü de görüldükten sonra Güneydoğu Anadolu’nun Bodrum’u olarak anılan Halfeti’deki öğle yemeği Birecik Baraj Gölü kıyısında Fırat Nehri üzerindeki dubalarda yenilerek Şanlıurfa’ya hareket edildi. Akşam yemeğine yörenin meşhur sıra gecesi eşlik etti. Gezinin son gününde Şanlıurfa Şehir merkezine 18 km. uzaklıktaki dünyanın en eski tapınağı olan ve Harran Ovası’na hakim konumdaki Göbekli Tepe, Harran Üniversitesi (Ulu Cami) Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri gezildikten sonra Şanlıurfa merkezde yenilen öğle yemeği ardından Halil-ür Rahman Gölü (Balıklı Göl), Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamberin doğduğu mağara, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarı, Gümrük Hanı gezileri yapıldı. Gezi, Şanlıurfa GAP Havaalanı’ndan Çanakkale’ye hareketle son buldu.Tam bir Aile ortamında geçen etkinliğe katılan herkes, iş stresinden uzak güzel bir hafta sonu geçirmenin keyfini çıkardılar. ÇASİAD Başkanı Semih Başaran gezi boyunca misafirleriyle yakından ilgilendi. 3 gün süren etkinliğe katılan ÇASİAD Üyeleri kendilerini aileleriyle birlikte bir araya getiren ÇASİAD Yönetimine teşekkür etti. Bu tür etkinliklerin devamını yapmayı planladıklarını belirten ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, “Biz ÇASİAD olarak büyük bir Aileyiz. Bu Ailenin tüm fertleri olarak çoluk çocuklarımızla birlikte bir araya gelmek istedik. Çok güzel bir etkinlik oldu. Hem güzel bir hafta sonu geçirdik hem de iş stresinden biraz da olsa uzaklaştık. İnşallah bunun devamı gelecek” diye konuştu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST