ÇATOD 1915 Çanakkale Köprüsü’nde “Ulaşım turizmin önemli bir parçasıdır”

KALEM Farkıyla...

ÇATOD 1915 Çanakkale Köprüsü’nde “Ulaşım turizmin önemli bir parçasıdır”

ÇATOD 1915 Çanakkale Köprüsü’nde “Ulaşım turizmin önemli bir parçasıdır”

ÇATOD 1915 Çanakkale Köprüsü’nü ziyaret ederek köprünün yapım aşaması ile ilgili bilgi aldı. ÇATOD Başkanı Nilgün Gökser köprünün önemine dikkat çekerek, “Yollar, köprüler, havaalanları ulaşımı kolaylaştırır ve mümkün kılar. Bu sebeple ulaşım turizmin önemli bir parçasıdır. Ulaşımın tatil süresi içindeki payı ne kadar kısa ise seyahat eden kişi için gideceği yer o kadar tercih sebebi olur” dedi.
Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD), açılmasına kısa bir süre kalan 1915 Çanakkale Köprüsü’ne ziyarette bulundu. Geziye ÇATOD Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Gökser, geçmiş dönem Başkanlarından Ali Akol ve Armağan Aydeğer ile üyeler katıldı. Ziyaret, köprünün yapım sürecini anlatan bilgilendirici kısa filmler ve sunumlarla başlayan program saha turu ile devam etti. ÇATOD Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Gökser ziyaret ile ilgili şunları söyledi, “Bir yer değiştirme faaliyeti olan turizm, yol ve araçların gelişimi ile gelişir ve büyür. Yol olmadan turizm olmaz. Yollar, köprüler, havaalanları ulaşımı kolaylaştırır ve mümkün kılar. Bu sebeple ulaşım turizmin önemli bir parçasıdır. Ulaşımın tatil süresi içindeki payı ne kadar kısa ise seyahat eden kişi için gideceği yer o kadar tercih sebebi olur. Saatlerce gemi sırası bekleyerek ulaştığınız ya da evinize dönmek için kilometrelerce kuyrukta beklediğiniz bir tatil düşünün, bir daha geri gelmek ister misiniz? Muhtemelen hayır.”

SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM ADINA BÜYÜK ADIM
Gökser açıklamasını şöyle sürdürdü, “Hem iç hem de dış turizm için çok önemli gördüğümüz uluslararası ölçekte bir mega proje olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışına artık gün sayıyoruz. Köprü ve bağlantı yolları, şehrimize ulaşımı 1 saatten 6 dakikaya indirecek. Yaz aylarında uzun bekleme sürelerini düşünürsek projenin önemini biraz daha iyi anlayabiliriz. Öncelikli pazarlarımızdan biri olan Balkan coğrafyasından gelen misafirlerimiz için bu köprü öncelikli geçiş noktası olacak ve biz turizmcilerin hedeflerine ulaşmasında büyük katkı sağlayacaktır. Zengin kültürel varlıkları, eşsiz doğası, köklü geçmişe sahip kültür ve sanat yapısı ile turizmin her çeşidine imkan sağlayan ülkemizde dört mevsim turizm potansiyeli ile Çanakkale sahip olduğu kıyı şeridi ve adaları; tarihi, kültürel ve manevi değerleri; biyolojik çeşitliliği ve jeotermal kaynakları ile güçlü bir turizm potansiyeline sahiptir. Çanakkale son yıllarda Marmara Bölgesi’nin en hızlı gelişen kentlerinden bir oldu. Bunda büyük yatırımlar almasının etkisi çok büyüktür. 1915 Çanakkale Köprüsü sürdürülebilir turizm adına atılan büyük adımlardan biridir. Bu mega proje bölgemizde önümüzdeki dönemde yerli ve yabancı misafirlerimizin sayısında artışa neden olacak bu da ülkemiz ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST