ÇATOD’tan Esnaf Odaları Birliğine ziyaret

KALEM Farkıyla...

ÇATOD’tan Esnaf Odaları Birliğine ziyaret

ÇATOD’tan Esnaf Odaları Birliğine ziyaret

Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD) Yönetim Kurulu Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek Başkan Ünal Özcan ile bir araya geldi. ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, ÇATOD Başkan Yardımcısı Mehmet Hilmi Satar, Yönetim Kurulu Üyeleri Nilgün Gökser ve Aykut Şölen’in katılım sağladığı ziyarette, Çanakkale Turizmi ile ilgili geliştirilebilecek ortak çalışmalar ve sektörel sorunlar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Başkan Armağan Aydeğer ziyarette yaptığı konuşmada ,“Ülkemize gelen turist harcamasının yalnız yüzde 15‘i konaklama sektörüne ödenmektedir kalan yüzde 85 hediyelik eşyadan yeme içmeye, ulaşıma, seyahat acentelerine ve diğer harcamalara gitmektedir. Turizm sektörü dolaylı olarak 54 yan sektöre iş ve katma değer sağlamaktadır. Hizmet sektörü ülkemiz genelinde yüzde 15’e yakın genel istihdamın kaynağıdır. Bu veriler eşliğinde ilimize ve ülkemize katma değer üreten tüm paydaşlarımızla uyum içinde ortak çalışmalar sergilememiz büyük önem arz etmektedir. Esnaf odamıza kayıtlı çok sayıda iş yerimiz ilimize gelen turistlerimize hizmet vermektedir. Bizler diğer tüm kurumlarımız ile olduğu gibi Esnaf Odamızla birlikte gelen turistimizin memnuniyeti için birlikte çalışmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST