Ceylan, ”İktidarın belirlenmesinde en etkin rol şüphesiz gençlerimize düşmektedir”

KALEM Farkıyla...

Ceylan, ”İktidarın belirlenmesinde en etkin rol şüphesiz gençlerimize düşmektedir”

Ceylan, ”İktidarın belirlenmesinde en etkin rol şüphesiz gençlerimize düşmektedir”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı yayımladı.
Ceylan mesajında ”Türkiye Cumhuriyeti’ne doğru atılan ilk adımın; bir devrimin, bir devrimcinin en önemli adımının 104’üncü yıldönümünü kutlamaktayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a attığı o ilk adımın 104’üncü yıldönümü. Bugün 19 Mayıs.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu olsun.

Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına gireceğimiz 2023 19 Mayısı daha da coşkuyla kutlayacağımız bir 19 Mayıs olacaktır. Ancak içinde bulunduğumuz seçim dönemi ve tanık olduğumuz olaylar Atatürk’e olan bağlılığımızı perçinleyerek, O’nun gençlere olan inancını daha net anlamamızı da sağlamıştır.

Atatürk ilke ve inkılaplarının sorgulandığı, kurucu değerlerin göz ardı edildiği, Cumhuriyetin kazanımlarının gasp edilmeye çalışıldığı bir dönem içindeyiz. Kadınlarımızın kazandığı haklara göz dikenlerin iktidar eliyle Meclise taşındığı günlere tanıklık etmekteyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı böylesi günlerde kutlarken, ülkemizi ikinci yüzyılımıza taşıyacak iktidarı belirleyeceğiz.

Bu iktidarın belirlenmesinde en etkin rol şüphesiz gençlerimize düşmektedir. Gençlerimiz bu seçimle sadece ülkemizin geleceğine değil kendi geleceklerine de yön verecek, verdikleri her bir oy ile özgürlüklerinin önünü açacak, demokrasinin inşasını sağlayacak, adaleti tesis edecek, ülkemize refahı ve huzuru getirecek; Atatürk’ün o sözlerine yakışır bir tavırla Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmiş olacaktır.

Muhtaç olduğu kudret, damarlarındaki asil kanda saklı olan yüce Türk Gençliği, unutmayınız ki vazifeniz, Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır.

Tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST