CHP Çanakkale İl Örgütü Kaftancıoğlu mitinginde

KALEM Farkıyla...

CHP Çanakkale İl Örgütü Kaftancıoğlu mitinginde

CHP Çanakkale İl Örgütü Kaftancıoğlu mitinginde

CHP Çanakkale İl Örgütü, Yargıtay’ın CHP Çanakkale İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verdiği cezaya tepki göstermek için İstanbul’da düzenlenen mitinge katıldı. CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in de yer aldığı mitingde “Kaftancıoğlu Türkiye’dir” mesajı verildi.
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Yargıtay tarafından onanan cezaları ardından Bursa’dan İstanbul’a kaydırılan ‘Milletin Sesi’ mitingine Çanakkale’den de yoğun katılım vardı. CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de alanı doldurarak Kaftancıoğlu’na destek veren isimler arasındaydı.
İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımla mitinge destek verdi. İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Sevgili vatandaşlarımız milletin sesi çıkmazsa, iktidardakiler tek doğru sesin kendi sesi olduğunu zannederler. Milletin sesi çıkmazsa, iktidardakiler kendilerini ülkenin sahibi zannederler. Milletin sesi çıkacak. Herkes konuşacak, eleştirecek, talep edecek. ‘Nerde benim hakkım’, ‘nerede adalet’ diyecek. O kadar çok adaletsizlik var ki bu ülkede… Ekonomide, eğitimde, yargıda, sokakta, devlette… Adaletsizlik ne yazık ki her yerde. Biz, İstanbul’u adil bir kent yapmak için çalışan bir belediyeyiz. Türkiye’de adaleti hakim kılmazsak hiçbir sorunumuzu kalıcı olarak çözemeyiz. Biz adaletsizlik karşısında susmayı ayıp kabul eden bir milletiz. Yalnız kendimiz için değil, herkes için adalet isteriz. Gün, o gündür. Adalete susamış bir milletin sesini duyurma günüdür. Yeri, göğü ‘adalet’ diye inletme günüdür. Gelin, bu cumartesi günü saat 18.00’de Maltepe’de hak, hukuk, adalet mücadelesinin cesur lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek ‘Milletin Sesi’ mitinginde hep beraber buluşalım. Gelin milletin azim ve kararını herkese gösterelim.”
Esra Çanlı

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST