CHP: “Hemen seçim!”

KALEM Farkıyla...

CHP: “Hemen seçim!”

CHP: “Hemen seçim!”

CHP İl Başkanlığı yazılı olarak yaptığı açıklamada, “Ülkeyi yönetemiyorsunuz, ekonomi batmış, Halkımız, üreticimiz, köylümüz zorda daha ne duruyorsunuz erken seçim bile çözüm değil, ‘Hemen seçim’ diyoruz.” ifadelerini kullandı.
CHP İl Başkanlığı yazılı olarak yaptığı açıklamada erken seçimin yapılması gerektiğini vurguladı. İktidarın ekonomik politikaları sonucunca hızla fakirleşildiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı, “Yoksulluk hızla derinleşiyor. Asgari ücrete getirilen zamlar daha emekçilerimizin eline geçmeden hızla tükendi. Vatandaşlarımız alışverişe giderken almak istediği ürünü en ucuz nerede bulacağını uzun uzun düşünüyor. Yoksulluk sınırında yaşamak bile lüks haline geldiği günümüzde, insanlarımız açlık sınırının çok çok altında yaşamaya mahkûm edildi. Gıdaya, elektriğe, doğalgaza yapılan zamlar kıt kanaat geçinen insanlarımızı soğukta ve karanlıkta aç oturmaya zorluyor. Hiçbir işçi-emekçinin fahiş zamların altından kalkması mümkün değil. İktidar, insanlara açık açık, ‘Üşüyerek, karanlıkta karnın doymadan yaşayabilirsin’ diyor. Çocuklu ailelerin eğitim masraflarının altında ezilmiş olan aileler yakacağa, elektriğe, ulaşıma, konuta, çaya, Simit’e gelen son gelen zamlar ile geçinemez hale geldi. Tek adamın her şeyiyle yanlış olan “faiz sebeptir” söylemleriyle ekonomik krizi daha da şiddetli bir hale getirirken, ekonominin tüm yükünü taşıyamayan işçiler, işsizler, yoksullar krizin yükünü taşıyamayarak bir bir hayatlarını sonlandırıyorlar. Tarım alanlarının ranta açılması, maliyetlerin artışı küçük üreticinin topraktan kopmasına yol açıyor. Üretimden elde edilen gelirin maliyetleri karşılamaması, çiftçileri ve özellikle kırsalda yaşayan genç nüfusu büyük kentlerde ücretli işçi olarak çalışmaya sevk ediyor. Son on yılda Türkiye’de çiftçi sayısının neredeyse yarı yarıya azaldığı görülüyor. Üretici zorda, hayvancılık can çekişiyor, küçük aile işletmeleri bu günlerde yem fabrikalarına çalışıyor, kendileriyle ilgili ise BAĞ-KUR prim ödemelerini bile yapamıyorlar. Şimdilerde ise; İneklerini kestirip borçlarını ödemeye ve yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Ülkeyi yönetemiyorsunuz, ekonomi batmış, Halkımız, Üreticimiz, Köylümüz zorda daha ne duruyorsunuz erken seçim bile çözüm değil, HEMEN SEÇİM diyoruz. Yoksullara, işçilere, gençlere, kadınlara, ezilenlere, üreticilere içinde bulunduğumuz bu yakıcı durumdan tek çıkış yolu bir an önce sandığa gitmektir”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST