CHP İl Yönetimi’nden Erkek’e sitem “Her nedense ortada yok”

KALEM Farkıyla...

CHP İl Yönetimi’nden Erkek’e sitem “Her nedense ortada yok”

CHP İl Yönetimi’nden Erkek’e sitem “Her nedense ortada yok”

Çanakkale CHP İl Yönetimi tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’e sitemde bulunuldu. Yapılan açıklamada; “Bizim Çanakkale Milletvekilimiz, Genel Başkan Yardımcımız ise her nedense, ortada yok, seçilmiş olduğumuz 23 Şubat’tan bu güne henüz parti örgütümüzü ziyaret etmemiş durumdadır” denildi.

Çanakkale CHP İl Yönetimi tarafından geniş kapsamlı bir yazılı basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada birçok farklı konuya değinilirken, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’e sitemde bulunulması dikkat çekti. Yapılan açıklamada; “İddia ediyoruz birileri yaptıkları hatalı eksikli ve yanlış işleri bizim üzerimizden siyasetle kendilerine pay çıkartmaya çalışıyor ve hatta yine bunu farklı şekilde kullananlarda buradan nemalanmaya çalışıyor. Bu arada bir sitem de biz etmek istiyoruz. İyi parti GİK üyesi devreye giriyor açıklama yapıyor. Ancak bizim Çanakkale Mv’miz, Gn Başkan Yardımcımız ise her nedense, ortada yok, seçilmiş olduğumuz 23 Şubat’tan bu güne henüz parti örgütümüzü ziyaret etmemiş durumdadır. Yoğunluğu çok fazla olabilir ama bu konuda Sn, Rıdvan Uz’a bir açıklama yapabilir diye düşünüyoruz” ifadeleri yer aldı.

“Dar grupçuluk siyasetinin karşısındayız”

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi; “İl Genel Meclisinde yaşananlardan söz etmek etmek istiyoruz. AKP iktidarı ve iktidarın yöneticileri bizi bölmek, gücümüzü kırmak istedi ve hamle yapıldı, bizler bunun farkındayız. Yaşanmaması gerekirdi maalesef yaşandı bilinmeli ki, bu bizi daha güçlü kıldı, güçlenmemizi sağladı. Bu konuyla ilgili partililerimizden isteğimiz, duyarlılığa devam etmeleri ancak sosyal medya üzerinden siyaset yerine, içe dönük siyaseti Danışma Kurullarımızda, dışa dönük siyaseti ise sahada, alanda yapmaları ve iktidar mücadelesine katkı koymalarıdır. Parti temsiliyeti ve iktidar tartışması konusuna gelince; bu bir saldırı, hazmedememe ve alt oyma çabasıdır. Bizler Çanakkale’de yıllarca yapılan dar grupçuluk siyasetinin karşısındayız. Bizler CHP içerisinde partimizin ilkelerine ve etik kurallarına bağlı hareket ederek Çanakkale’de Doğrudan Demokrasiyi yaşamımızın her alanında hayata geçirmeye çalışmaktayız. Bizler bu amaca yönelik mücadeleyle yola çıktık, katılanları kucakladık, çoğaldık ve kazandık. Bundan sonraki süreçte de ilke ve değerlerimizden taviz vermeden bütün partililerimizle birlikte çoğalmaya da devam edeceğiz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST