CHP’de adaylık yarışı

KALEM Farkıyla...

CHP’de adaylık yarışı

CHP’de adaylık yarışı

Çanakkale CHP İl Başkanlığı’nda seçimler öncesi isimler netleşti. CHP İl Örgütü tarafından Parti içerisinde yaptığı yerel seçim takvimine göre aday adaylarının başvurularını 26 Ekim tarihine kadar ilçe örgütlerine yapmaları gerekiyor. Bu kapsamda adaylık yarışı da devam ediyor.

ÖNDER, “BAŞARI BİR YOLCULUKTUR”

CHP Merkez İl ve İlçe eski Başkanı Nejat Önder il genel meclisi üyeliği aday adaylığını açıkladı. CHP Merkez İlçe eski başkanı Nejat Önder aday adaylığını açıkladı. İl genel meclis üyeliğine aday adaylığını açıklayan Önder, “Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım. Başarı bir yolculuktur,bir varış noktası değil…Bende bu yüzden İl genel meclisi üyeliği aday adaylığı dosyamı bugün teslim ettim” dedi.

BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN BAŞVURUSUNU YAPTI
Rebiye Ünüvar Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Merkez İlçe’ye giderek dosyasını teslim eden Ünüvar bu kareleri, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeliğine aday adaylığı başvurumu yaptım” diyerek paylaştı.

GÜNEŞ PEHLİVAN, “BEN DE VARIM” DEDİ

Avukat Güneş Pehlivan il genel meclis üyeliği aday adaylığını açıkladı. Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Güneş Pehlivan il genel meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunu CHP Merkez İlçe binasına giderek yaptı. Pehlivan burada yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Hak ve adalet mücadelesinde, Atatürk Türkiye’sinin kurucu değerlerinin teminatı olan Cumhuriyet Halk Partili emekçi dostlarımın, genç arkadaşlarımın, çok değerli büyüklerimin; sivil toplum örgütlerinde, üniversitelerimizde, sendikalarımızda, meydanlarda, tarlalarda, fabrikalarda ilmek ilmek örülen Cumhuriyet ve demokrasi; insan, toplum ve çevre hakkı aydınlanması paydaşlarının; kadınların ve çocukların yaşam hakkını korumak için kol kola çalıştığımız kadın yoldaşlarımın; her nerede bir hak mücadelesi var ise; orada omuz omuza yol aldığımız Çanakkaleli hemşehrilerimin destek ve teşvikleriyle,İl Genel Meclis üyeliği aday adaylığı başvurumu, Merkez İlçe Başkanlığımıza yapmış bulunmaktayım.Yaklaşan yerel yönetimler seçimlerinde, Türkiye’nin çağdaş dünyaya açılan kentlerinden biri olan Çanakkale’mizi bir adım ileriye taşıyacağımıza duyduğum sarsılmaz inançla, yerel seçimlerin ve her alandaki toplum mücadelemizin aydınlık geleceğimize bir kapı aralamasını diliyor; şeffaf, adil, ilkeli bir seçim sürecinde tüm aday adayı partidaşlarıma başarılar diliyorum.”

BÜLENT ÖZ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
CHP eski milletvekili Bülent Öz Çan Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. 25 ve 25’ıncı dönem milletvekilliği yapan CHP’li Bülent Öz Çan Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. Öz yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi, “Milletvekilliğim dönemimde hep söylediğim, ‘Vatandaşımız yanında olduğunu hissedeceği bir milletvekili istiyor’ ilkesini benimseyerek, hiçbir siyasi fikir, düşünce ayırt etmeden vatandaşımın yanında oldum. Siyasi hayatım boyunca da, kim hangi partiden olursa olsun tüm vatandaşlarımı kucakladım, ömrüm boyunca da kucaklamaya devam edeceğim. 2019 mahalli seçimler nedeniyle, geçtiğimiz günlerde CHP Çan İlçe yönetimimizin ve danışma kurulundan çıkan ortak karar gereği CHP Çan Belediye Başkanlığına aday olma görevi şahsıma tevdi edildi. Örgütümüzün, üyelerimizin takdiriyle partimizin her kademesinde görev alacağımı sıklıkla dile getirmiş biri olarak bu görevi onurla kabul ettim. Bundan dolayı CHP Çan Belediye Başkanlığı Adaylığına tek başvuru olarak yönetim kurulumuzun huzurunda İlçe Başkanımız Sayın Ümran Aydın’a teslim ettim.Takdir Çanlı hemşerilerimize ait olmakla birlikte, doğup büyüdüğüm, ekmeğini, suyunu içtiğim topraklarda Belediye Başkanı olarak Halkımıza hizmet edebilme fırsatını yaratan CHP Çan İlçe Örgütümüze ve her bir parti üyemize teşekkürü borç bildiğimi ifade eder, Çanımıza, Çanakkale’mize ve Ülkemize hayırlı olmasını yürekten dilerim. Sonuç itibariyle böylesi kutsal bir görevle yola çıkmış olacağız. Hatırlatmak isterim ki, her zaman ilke edindiğim gibi hiçbir siyasi, fikir düşünce ayırt etmeden tüm Vatandaşlarımın yanında oldum. Hayatım boyunca da yanlarında olmaya devam edeceğim.Bundan sonra da, “Çanlı hemşerim yanında olduğunu hissedeceği bir belediye başkanı istiyor” ilkesiyle Çanlı hemşerilerimin emrinde olacağımı bildiririm. Çan’ın sesine ses ve çocukluğumdan bu yana sokaklarında dolaştığım ilçemdeki hayallerimi sizlerle beraber var etmeye çalışacağım” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST