CHP’den neden ayrıldığını açıkladı

KALEM Farkıyla...

CHP’den neden ayrıldığını açıkladı

İl Genel Meclis Başkanlığında bağımsız aday olarak seçilen eski CHP İl Genel Meclis Üyesi, yeni AK Parti’li İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder AK Parti’ye geçme nedenlerini açıkladı.

Dün AK Parti İl Başkanlığında açıklamalarda bulunan İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, şu ifadeleri kullandı, “Neden CHP’den ayrıldığımı, niçin AK Partiye katıldığımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın rozetimi taktıktan sonra gelen tebriklere teşekkür ediyor, hakaretlere, iftiralara ve yalanlara başvuranların da sözlerimi dikkatle dinlemelerini rica ediyorum. Ben; CHP’nin 40 yıl üyeliğini, 4 dönem Merkez İlçe Başkanlığını, 1 dönem İl Başkanlığını, 2 yıldır da İl Genel Meclisi Üyeliğini yapmış bir kişiyim. Bugünkü CHP’nin DNA’sını, yöneticilerinin gizli ajandasını, bana hakaret edenlerden çok daha iyi bilen biriyim. Altını çizerek ve net bir şekilde söylüyorum; CHP’yi yönetenleri az bilen, CHP’de kalır, benim kadar bilen ise AK Parti’ye katılır. CHP’den istifa ettim. Fakat sadece ben değil, CHP’de kurucu değerlerinden istifa etmedi mi? Size ironik bir şey söyleyeyim. Atatürk’ün fotoğraflarına bakınız. Sofrasında ekmek göremezsiniz. Şimdi cevabı belli bir soruyu soruyorum.


SADECE PARANIN ÜZERİNDEKİ ATATÜRK’E AŞIKLAR
Atatürk’ün ekmeğini kim yiyor? Evet, Atatürk 1923 CHP’sinin kurucusudur, ama, 2021 CHP’sinin ise maalesef oy devşirmek için kullandığıdır. Atatürk, bugün kabrinden çıksa, böyle bir CHP’ye emin olun girmezdi. Varsayalım girse, fikirlerinden dolayı disipline verilir, derhal ihraç edilirdi. Sıkıştıklarında sarıldıkları lider, Halkı aldatmak için kullandıkları maske Atatürk’tür. Kemiklerini sızlattıkları, Atatürk’tür. Onlar Atatürk’ün ilkelerine değil, sadece ve sadece paranın üzerindeki Atatürk’e aşıktır.
SÖZDE NEVRUZ ATEŞİ YAKANLAR…
Değerli Dinleyenler, çok rahatsız olduğum bir konuya da değinmek istiyorum. O da, seçmenini her fırsatta Atatürk’le kandırıp, terör örgütü mensuplarının cenaze ve taziyelerinde boy gösterilmesidir… Merak ediyorum. Bize AK Parti’ye geçti diye ağız dolusu hakaret edenler, Şehitler diyarı Çanakkale’nin Esenler Mahallesinde, Terörist başı Apo ve PKK bayrakları altında Nevruz kutlayanlar için de esip gürlemişler midir? Sözde Nevruz ateşi yakanlara, özde CHP’nin altı ok ilkesini ateşe atanlara, aynı şekilde davranmışlar mıdır? Şurası bir gerçek ki vatan sevgimizin zekatını versek sizden bile vatansever olur”
‘GÜÇLÜ TÜRKİYE’
Önder sözlerine şöyle son verdi, “İl Genel Meclis Başkanlığı görevimde de Başta İl Başkanımız Sayın Naim Makas, Çanakkalemizin şansı Değerli Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan, milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu, tüm parti teşkilatlarımızın katkılarıyla Çanakkale için Çanakkalelilere ve milletimize layık çok büyük işlere imza atacağız. Değerli İl Genel Meclis Üyelerimiz ile birlikte, devletimizin ve hükümetimizin destekleriyle, “Güçlü Türkiye” nin büyümesine Çanakkale İl Genel Meclisindeki çalışmalarımızla omuz vereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi hizmet yolunda, memleket için güçlü bir Türkiye, güçlü bir Çanakkale için durmak yok yola devam”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST