CHP’li başkanlar toplandı

KALEM Farkıyla...

CHP’li başkanlar toplandı

CHP’li başkanlar toplandı

CHP’li belediye başkanları Truva Otel’de istişare toplantısı düzenledi.

Çanakkale’nin CHP’li belediye başkanları, Truva Otel’de bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural şu ifadeleri kullandı, “İl yönetimi seçimleri sonrasında belediye başkanları grubumuzla yaptığımız ilk toplantımız bu. Bu toplantımız bugüne kadar gecikmesinin nedeni tabi ki hepinizin malumu pandemi süreci. Bu pandemi süreci dolayısıyla hepimiz çok çalıştık. Tüm belediye başkanlarımın emeklerine sağlık sosyal demokrat belediyeciliğinin yapılması gerekenlerini her şekilde yerine getirdiler. Birlik ve beraberlik içerisinde bu sağlandı. Hatta bu birlik ve beraberlikte bir önerimiz doğrultusunda da birlikte hareket etmeyi ve Çanakkale’deki ihtiyaç sahibi olan diğer yerlere de belirli desteklerin sağlanmasını da hep birlikte sağlamış olduk. Önümüzdeki süreç tabi ki bizim için bir iktidar süreci. Önümüzde bir iktidar kurultayımız var. İktidar kurultayımızın tarihi belli oldu ve büyük bir ihtimalle bu kurultayın adı bile iktidar kurultayı olabilecek durumda. Ama biz buna kendi içimizdeki il başkanları grubu içerisinde iktidar kurultayı diyebiliyoruz. Çünkü günümüz koşullarında Türkiye’de yaşanan her şeyi hepimiz biliyoruz hepimiz yaşıyoruz. Günümüz koşullarındaki ekonominin nereye geldiğini biliyoruz”

İSTİHDAM SORUNLARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
“Covid sürecinin buna etkilerini çok anlamlı bir şekilde yaşıyoruz. Değerli belediye başkanlarımın birçoğu sahil kesimlerinde zaten görev yapıyorlar. Dolayısıyla oradaki turizmin etkileri belli. Tarımdaki üretim var ama satış beklenildiği derecede yok. İşsizlik istihdam sorunları her geçen gün artıyor. Bu nedenlerden dolayı da bundan sonraki süreci biz, kendimizi iktidara hazırlamak olarak görüyoruz ve hedefimiz iktidar ve bunu birlikte başaracağız hepinize çok teşekkür ederim”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST