CHP’li Erkek: “19 Mayıs Ruhuyla Çalışacağız”

KALEM Farkıyla...

CHP’li Erkek: “19 Mayıs Ruhuyla Çalışacağız”

CHP’li Erkek: “19 Mayıs Ruhuyla Çalışacağız”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erkek, mesajında şunları söyledi:

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kırık dökük bir vapurda 16 Mayıs’ta İstanbul’dan başlayan yolculuğu, umuda yolculuktur. Bu yolculuk Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunun ilk adımıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk kendi doğum tarihinin 19 Mayıs olduğunu söylemesi, bu günün ne kadar önemli olduğunun göstergesidir.

Dört bir yanı işgal edilmiş, silahsız bir ordu, yoksul bir halk ve yabancılarla iş birliği yapan hükümetin olduğu yurdumuz, umut, inanç ve azimle kurtarılmıştır. Türkiye’mizi içinde bulunduğu karanlıktan çıkartacak olan da yine 19 Mayıs ruhudur.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden, Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran ataların çocukları umutsuzluğa kapılamazlar. Cumhuriyeti kuran kadroların izinden gidenlerin çocukları olarak bizler, Türkiye’ye demokrasiyi getireceğiz. Başaracağız.

Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah ve mücadele arkadaşlarını saygıyla anıyorum.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST