CHP’li vekiller mazbatalarını aldı (Video)

KALEM Farkıyla...

CHP’li vekiller mazbatalarını aldı (Video)

CHP’li vekiller mazbatalarını aldı (Video)

14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimleri sonucu Cumhuriyet Halk Partisi’nden Çanakkale Milletvekili seçilen İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nden 28’inci dönem Çanakkale Milletvekili seçilen İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan bugün Adliye Sarayı’na giderek mazbatalarını aldı. CHP’li vekillere mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Uysal Bayav verdi. Güneşhan ve Ceylan’ı mazbata alırken, partililer, aileleri ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan yanlarında oldu.
Adliye önünde toplu fotoğraf çekiminin ardından Gazetecilere açıklama yapan İsmet Güneşhan, “14 Mayıs’ta Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Çanakkale halkının teveccühleri ile Özgür arkadaşımla birlikte CHP Milletvekili seçildik. Rıdvan Uz arkadaşımız da İYİ Parti’den seçildi. Millet İttifakı olarak Çanakkale’den üç Milletvekili seçildik. Artık bundan sonra Çanakkale için, halkımız için ne yapılması gerekiyorsa; onları yapmak için canla başla çalışacağız. Tüm örgütümüze teşekkür ediyorum. Örgütümüz sayesinde bu noktalara kadar geldik. Çanakkale halkına da da ayrıca teşekkür ediyorum. Önümüzde 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri var; ikinci tur seçimleri sıfırdan başlanacak. Pazar günü gerçekleşecek seçimde de Millet İttifakı’nın adayı, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’nin 13’ncü Cumhurbaşkanı olacaktır, her şey çok güzel olacak” ifadelerini kullandı.


Güneşhan, Zafer Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceği kararı ile ilgili görüşlerini dile getirirken de şu ifadelerine yer verdi; “Öncelikle Zafer Partisine teşekkür ediyorum. İlk turda kendi adaylarını desteklemişlerdi. İkinci turda ise; iki aday kaldığından, kendi siyasi düşüncelerine yakın, kendi Türkiye ile ilgili gelecekteki projelerine en uygun siyasi adayı tercih ettiler. Ümit Özdağ ve Zafer Partili arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bence doğru da bir karar verdiler. Çünkü artık söz konusu olan Türkiye’dir. Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunları, sıkıntıları hepimiz çok iyi biliyoruz. Bunları aşmanın yolu birleşe birleşe kazanmaktır. Sadece Zafer Partisi değil, Adalet Partisi de Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini beyan ettiler. Pazar günü Türkiye’nin 13’ncü Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır.”

İkinci dönem CHP’den Çanakkale Milletvekili seçilen Özgür Ceylan’da yaptığı açıklama şunları söyledi; Çanakkale halkına ve örgütümüze bu mücadele bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bu güvene layık olabilmek için bir dönem daha çalışacağım. Elimden geleni yapacağız İsmet Güneşhan arkadaşım ile birlikte Çanakkale halkının refahı için çalışacağız. İnşallah pazar günü gerçekleşecek seçimde de Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı seçtireceğiz. Yasam ve Yürütmenin ayrı ayrı da gayet güzel çalışabildiğini tüm halkımıza duyuracağız, anlatacağız. Türkiye’nin geleceği için bu sistemde tarafsız bir Cumhurbaşkanı, genel başkanımıza çok yakışacaktır bu görev. Yasama ve yürütmenin ayrıldığı bu sistemde gayet güzel işleyebilecektir. Son dönemde iktidarın kasıtlı olarak gündeme getirdiği ayrıştırma dili de, birbirimize düşmanlaştırma da kesilecektir. Çok büyük bir koalisyonla ülke yönetilmeye başlanacaktır. Hem AKP yasaları çıkartacak, hem de Cumhurbaşkanı yasaları çıkartacaktır. Türkiye’nin önünde tarihi bir fırsattır; birleşme, ortak çalışma fırsatıdır bu. İnşallah halkımız, milletimiz bu fırsatı iyi kullanacak, iyi değerlendirecektir. Genel Başkanımız Cumhurbaşkanı, meclis çoğunluğu da AKP’de olmak üzere Türkiye’nin önünde birleşme fırsatı olacaktır. herkesi kucaklayarak çalışmaya devam edeceğiz.”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST