“Çocukluk çağından itibaren çevre bilinci oluşturulmalı”

KALEM Farkıyla...

“Çocukluk çağından itibaren çevre bilinci oluşturulmalı”

“Çocukluk çağından itibaren çevre bilinci oluşturulmalı”

Hizmet bölgeleri arasında Çanakkale’nin de bulunduğu Limak Enerji Uludağ Elektrik, ‘Karagöz ve Hacivart ile Enerji Tasarrufu’ gösteri düzenleyerek, tasarrufunun önemini anlattı..
Çanakkale’de de hizmet veren Limak Enerji Uludağ Elektrik, enerji tasarrufuna yaptığı vurguyu sürdürüyor. Bursa Valiliği Enerji Yönetim Birimi ile birlikte organize edilen program kapsamında, okullara ziyaret gerçekleştirildi ve Karagöz ve Hacivat, bu kez enerji tasarrufunu çocuklara anlattı. Uludağ Elektrik öncülüğünde Karagöz Sanatçısı Osman Ezgi tarafından anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan oyuna çocukların ilgisi büyüktü. Ayrıca içerisinde Çanakkale’nin de bulunduğu pek çok şehirdeki çocuklara enerji temalı kitaplar dağıtan şirket, çocukların sağlıklı bir gelecek için yenilenebilir enerji kaynaklarını tanımalarını hedefliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, “İklim değişikliğiyle mücadele için tasarruf ve verimlilik uygulamalarına farkındalık yaratılarak yaygınlaştırılması, yeşil enerji kullanımının teşvik edilmesi ve çocukluk çağından itibaren bu bilincin oluşturulması noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Enerji tasarrufu ve verimliliği ile yenilenebilir enerji kaynakları temalı kitaplarımızla ve gerçekleştirdiğimiz atölyeler ile çocuklara dokunuyoruz. Düzenlediğimiz gölge oyunu ile de çocukların tasarruf ve verimlilik bilgilerini pekiştirmesini ve keyifli zaman geçirmesini hedefledik. Projelerimizi, sürdürülebilir bir gelecek için çevre bilincinin küçük yaşlarda oluşturulması gerektiği anlayışıyla hayata geçiriyoruz” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST