“Coğrafi işaretli ürünler ekonomiye katkı sunacak”

KALEM Farkıyla...

“Coğrafi işaretli ürünler ekonomiye katkı sunacak”

“Coğrafi işaretli ürünler ekonomiye katkı sunacak”

AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu ve beraberindeki heyet ile bir dizi programlar kapsamında Bayramiç’te ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyarette yaptığı açıklamada Turan, coğrafi işaretli ürünlerin şehrin ekonomisine katkı sunduğunu söyledi.
Ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan Turan, “Bugün Üstad Mehmet Akif’in memleketi, tarımıyla ve tescilli ürünleriyle ön plana çıkan cennet Çanakkale’mizin gözbebeği Bayramiç’te programlarımızı yaptık. Kaymakamlığımızı ziyaret ederek ilçemizde yapılan ve yapılmakta olan yatırımlar hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Ardından geçtiğimiz günlerde coğrafi işaret tescili sertifikasını alan, marka ürünümüz Bayramiç Tahin Helvası üreticilerimizden Tatlan Helva’yı ziyaret ederek işlerinde hayırlı kazançlar diledik. Bayramiç Tahin Helvası’nın hem iç pazarda hem de dış pazarda bilinirliğinin artması şehrimizin ekonomisine katma değer sunacak. Programımızın devamında AK Parti Bayramiç İlçe Başkanlığımızı ziyaret ederek teşkilatımızla 2023 yolundaki çalışmalarımızı istişare ettik. Ardından hemşehrilerimizle buluşarak hasbihal ettik. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte bir yandan Gazi Meclis’te çalışmalarımız hızla devam ederken diğer yandan da memleketimize gelip sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz siyaseti millet için yapan, daima milletin emrinde ve yanında olan bir hareketin mensuplarıyız. Bu bilinçle Çanakkale’mizin tüm ilçe ve beldelerine hizmetlerin ve yatırımların gelmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST